Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-25 21:10
Ewa Kotowska-Rasiak

Wieruszowska Pielgrzymka Piesza dotarła na Jasną Górę

Ponad 250 pielgrzymów 279. Wieruszowskiej Pielgrzymki Pieszej dotarło na Jasną Górę. W pielgrzymowanie włączyło się także ponad 100 pielgrzymów duchowych.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Tutaj zawsze byliśmy wolni”. - Hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób chcemy poszukiwać w naszym życiu tej wolności. Chcemy być wolni z Jezusem Chrystusem jak Maryja – tłumaczy paulin o. Michał Gawryluk, przewodnik grupy.

Najstarszy pątnik liczy ponad 70 lat, a najmłodszy Mikołaj ma 1,5 roku. Oprócz przewodnika w grupie podążali inni ojcowie paulini i księża diecezjalni oraz bracia paulini, w tym jeden pochodzący z Kamerunu.

Pielgrzymom wchodzącym na Jasną Górę towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP z Wieruszowa. Do pątników dołączyli: o. Piotr Polek, proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego i przeor klasztoru ojców paulinów w Wieruszowie, dziekanem dekanatu wieruszowskiego i zarazem proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Wieruszowie ks. kan. Karol Galewski i ks. prał. Henryk Orszulak,  proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wieruszowie.

Pątnicy pokłonili się Matce Bożej Królowej Polski, a potem uczestniczyli we wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem ks. kan. Karola Galewskiego.

W homilii ks. Dominik Wieczorek podkreślał, że pielgrzymi przychodzą do Maryi po wsparcie, aby nieść dobro w codzienne życie. - Niech Najświętsza Maryja Panna wspomaga was w czynieniu dobra. Niech Matka Najświętsza dodaje każdego dnia, każdej godziny i każdej minuty otuchy, abyśmy byli dobrymi – mówił kaznodzieja.

Zachęcał wiernych do przeczytania książki „Cuda dzieją się po cichu” zawierającej fragmenty świadectw ludzi, którzy doznali cudownego uzdrowienia u Matki Najświętszej.

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę 23 sierpnia z Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego (kościoła ojców paulinów) w Wieruszowie. Na trasie pielgrzymki, w Parcicach, z pątnikami spotkał się biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

26 sierpnia pielgrzymi z Wieruszowa będą uczestniczyć w sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski sprawowanej o godz. 11.00 na szczycie Jasnej Góry. Wieczorem o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników 279. Pieszej Pielgrzymki Wieruszowskiej.

Pątnicy wyruszą w drogę powrotną 27 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00. Do Wieruszowa dotrą 29 sierpnia, gdzie o godz. 18.00 w kościele ojców paulinów zostanie odprawiona Msza św. kończąca pielgrzymkę.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, powitanie, Wieruszów