Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-17 09:30

Wielka Brytania: Dni Młodych w Laxton Hall

W dniach 14 - 16 czerwca odbyły się w Laxton Hall Dni Młodych. Ideą spotkania było zachęcenie młodych ludzi do lepszego poznania Pana Boga, odkrywania Jego obecności w swoim życiu i pogłębiania relacji z Nim. W programie 3-dniowego spotkania była wspólna modlitwa, uczestnictwo w Mszy św., w dyskusjach i warsztatach, a także konferencje i koncerty. W spotkaniu wziął udział bp Wiesław Lechowicz.

Dni Młodych w Laxton Hall 

"Trwajcie w radości. Nie pozwólcie sobie ukraść nadziei.” Te słowa papieża Franciszka są wezwaniem do młodych ludzi, by na nowo i aktywnie zaangażowali się w budowanie żywej wspólnoty Kościoła. Są wypełnieniem szkoły Nowej Ewangelizacji - "nowej w zapale, metodzie i środkach wyrazu". Słowa te stały się inspiracją do organizacji Dni Młodych w Laxton Hall. Dni Młodych są powiązane z programem przygotowania do sakramentu bierzmowania. 

Czas ten był też okazją do budowania wspólnoty, poznania się nawzajem, integracji i dzielenia się swoją wiarą. 

RELACJA ZE SPOTKANIA:

 https://www.facebook.com/dni.mlodych.laxton/

Uczestnikom Spotkania towarzyszył zespół Guadalupe

Guadalupe - On woła Cię - HYMN UK MŁODYCH  - Krótki teledysk do HYMNU UK MŁODYCH 2019 ! 

Dziś dla całej Anglii ważna informacja! Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia! Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia!!! Bitwa na ekipy z Heres / Wyrwani Z Niewoli


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-05-31 07:32:16
miniaturka

Państwowe odznaczenia dla katechetyków

28 maja 2019 roku podczas święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zostały wręczone odznaczenia państwowe.
2019-05-31 12:15:13
miniaturka

144. Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

W dniach od 29 maja do 1 czerwca, pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, odbyła się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes. Pielgrzymom przewodniczył: bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji i Rektor PMK we Francji ks. Bogusław Brzyś. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 450 osób.
2019-05-31 12:23:27
miniaturka
play

Nick Vujicic gościem Odnowienie Festival 2019 we Wrocławiu!

Nick Vujicic, popularny mówca motywacyjny i ewangelizator, który urodził się bez rąk i nóg będzie gościem Odnowienie Festival 2019, odbywającego się we Wrocławiu w dniach 30 maja - 2 czerwca.
2019-05-31 12:50:51
miniaturka

Caritas Polska dla dzieci na całym świecie

Każde dziecko jest najcenniejszym skarbem! Pamiętamy o najmłodszych zwłaszcza w ich święto 1 czerwca. Z tej okazji prezentujemy kilka naszych działań, które obejmują pomocą dzieci na różnych kontynentach - pisze Caritas Polska.
2019-05-31 13:36:18
miniaturka

Ks. Mazurkiewicz: obserwujemy niepokojącą tendencję w kierunku resakralizacji państwa

Jeśli myślimy o rozdziale Kościoła od państwa – chodzi przede wszystkim o to, by władza polityczna nie stała się władzą tyrańską – powiedział ks. prof. Piotr Mazurkiewicz podczas spotkania edukacyjnego „Jan Paweł II: fundamenty demokracji”, które odbywa się dziś w Warszawie.
2019-05-31 14:21:48
miniaturka

Zielone Świątki na Bielanach

Odpust na Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) i Piknik z Tatą, w tym roku świętujemy oba wydarzenia razem na jednym hucznym pikniku!