Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-31 12:12

144. Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

W dniach od 29 maja do 1 czerwca, pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, odbyła się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes. Pielgrzymom przewodniczył: bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji i Rektor PMK we Francji ks. Bogusław Brzyś. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 450 osób.

Procesja Maryjna z lampionami, Msza św. w Grocie Objawień i kościele św. Bernadetty, świadectwa, modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II, który nawiedzał sanktuarium w Lourdes, specjalny program dla młodzieży, w tym górska wycieczka w Pireneje, zajęcia dla dzieci oraz rodzinne spotkania – to m.in. punkty programu Europejskiej Pielgrzymki Polaków do Lourdes (29.05-1.06) w roku św. Bernadetty.

Lourdes: początek Europejskiej Pielgrzymki Polaków

Uczestnictwem w międzynarodowej Mszy św. w bazylice św. Piusa X (Basilique Saint-Pie X de Lourdes) w czwartek oficjalnie rozpoczęła się Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes, która potrwa do soboty. W tej świątyni znajduje się kaplica z relikwiami św. Jana Pawła II. W pielgrzymce uczestniczy ponad 450 osób. Zobacz więcej..

Procesja z chorymi

Pątnicy z Europejskiej Pielgrzymki Polaków do Lourdes uczestniczyli w Procesji Eucharystycznej z udziałem m.in. delegata Episkopatu ds. duszpasterstwa emigracji bp. Wiesława Lechowicza, rektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusława Brzysia oraz polonijnych dzieci pierwszokomunijnych. Szczególne wrażanie robiła obecność ludzi chorych, którzy pomimo upalnej pogody, brali udział w całym wydarzeniu. Monstrancję, przez część trasy, trzymał ksiądz poruszający się na wózku inwalidzkim. Zobacz więcej..

Wieczór Polonii w sali obrad Episkopatu Francji

Grota Objawień

Drugi dzień Europejskiej Pielgrzymki Polaków do Lourdes rozpoczęła Msza św. w Grocie Objawień, przewodniczył jej delegat Episkopatu Polski ds. emigracji bp Wiesław Lechowicz. Obecnych było kilkunastu księży na czele z rektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusławem Brzysiem oraz kilkuset pielgrzymów. Zobacz więcej..

Droga Krzyżowa Polaków w Lourdes

Uczestnicy Europejskiej Pielgrzymki Polaków przeszli Drogę Krzyżową, której stacje znajdują się na wzgórzach przy sanktuarium w Lourdes. Krzyż nieśli m.in. księża, siostry zakonne, dzieci, młodzież. Zobacz więcej..

Młodzieżowa Droga Krzyżowa w czasie wyprawy do Lac de Gaube.

Młodzież śladami św. Bernadety.

 Młodzież w Pirenejach

 Procesja Maryjna

Msza św. w kościele św. Bernadety

Radosny Dzień Dziecka w Lourdes.

PROGRAM PIELGRZYMKI


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-31 01:14:19
miniaturka

Abp Robu: oczekujemy na Papieża z otwartymi ramionami

W najbliższy piątek Papież Franciszek wyruszy do Rumunii w swoją 30. podróż apostolską.
2019-05-31 07:21:06
miniaturka
play

Przy Nawiedzeniu temat trochę po sąsiedzku, ale sprowokowany specyficznym pytaniem.

Jeden z respondentów wspomniał o swojej rozterce dotyczącej wczesnego dzieciństwa Jezusa. Trochę nie po drodze, ale odpowiedzmy na bieżąco.
2019-05-31 07:32:16
miniaturka

Państwowe odznaczenia dla katechetyków

28 maja 2019 roku podczas święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zostały wręczone odznaczenia państwowe.
2019-05-31 12:23:27
miniaturka
play

Nick Vujicic gościem Odnowienie Festival 2019 we Wrocławiu!

Nick Vujicic, popularny mówca motywacyjny i ewangelizator, który urodził się bez rąk i nóg będzie gościem Odnowienie Festival 2019, odbywającego się we Wrocławiu w dniach 30 maja - 2 czerwca.
2019-05-31 12:27:30
miniaturka

Wielka Brytania: Dni Młodych w Laxton Hall

W dniach 14 - 16 czerwca odbyły się w Laxton Hall Dni Młodych. Ideą spotkania było zachęcenie młodych ludzi do lepszego poznania Pana Boga, odkrywania Jego obecności w swoim życiu i pogłębiania relacji z Nim. W programie 3-dniowego spotkania była wspólna modlitwa, uczestnictwo w Mszy św., w dyskusjach i warsztatach, a także konferencje i koncerty. W spotkaniu wziął udział bp Wiesław Lechowicz.
2019-05-31 12:50:51
miniaturka

Caritas Polska dla dzieci na całym świecie

Każde dziecko jest najcenniejszym skarbem! Pamiętamy o najmłodszych zwłaszcza w ich święto 1 czerwca. Z tej okazji prezentujemy kilka naszych działań, które obejmują pomocą dzieci na różnych kontynentach - pisze Caritas Polska.