Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-10 18:28
PS

W naszym sercu jest grób...

Niestety, w naszym sercu jest grób przywalony ciężkim kamieniem. Spowija go ciemność i łatwo się potknąć, gdyż panuje w nim chaos.

Autor/źródło: ochrona.episkopat.pl

Śmierć, grób, dla pewności zasłonięty kamieniem. Tak ciężkim, aby nigdy nie odkryć i nie ujawnić długo skrywanego bólu. Panie, spraw, abyśmy nie musieli zmagać się z brakiem zrozumienia, abyśmy nie musieli zmagać się z odrzuceniem, które wynika z lęku i przerażenia. Niestety, w naszym sercu jest grób przywalony ciężkim kamieniem. Spowija go ciemność i łatwo się potknąć, gdyż panuje w nim chaos. Tak wiele emocji w jednej sekundzie i pragnienie ucieczki, ukrycia się w chaosie. Jezu, który obiecałeś, że zmartwychwstaniesz, wzbudź w nas nadzieję. Pomimo natłoku emocji, pomimo powracającego pragnienia ukrycia na nowo w ciemnościach własnego serca prawdy o tym, co się stało.

Postaw na naszej drodze osoby, które jak apostołowie czy niewiasty będą powtarzać, że warto trwać, że nie jesteśmy przedmiotami, ale drogocennymi ludźmi. Które otoczą nas modlitwą i będą nam to powtarzać z miłości do Jezusa./Fragment Drogi Krzyżowej opracowanej przez osobę skrzywdzoną seksualnie w dzieciństwie. "Modlitwa zranionego Kościoła. Materiały duszpasterskie na na dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich", oprac. Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, Tarnów 2020/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-02 15:15:27
miniaturka

Kard. Krajewski: podczas Te Deum zrozumiałem, że dziękujemy Bogu za Świętego

- Kiedy odszedł, kiedy dokonało się przejście z tego świata na spotkanie z miłosiernym Bogiem, w pewnym momencie arcybiskup Stanisław, sekretarz, wstał i zaintonował hymn Ciebie Boga wysławiamy, zapalił też światło. Pomyślałem, że zwariował - wspomina kard. Krajewski.
2020-04-02 15:33:22
miniaturka

Mimo pandemii koronawirusa misjonarze zostają na misjach

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przekazała misjonarzom informację o próbach zorganizowania ich ewentualnego powrotu do kraju. Zdecydowana większość misjonarek i misjonarzy, mimo realnego zagrożenia własnego zdrowia i życia, postanowiła pozostać.
2020-04-02 15:43:56
miniaturka

10 aktualnych lekcji Jana Pawła II według ojca Zięby

– Przeżyjmy rocznicę śmierci Jana Pawła II jako okazję do przemyślenia tych lekcji jakie nam pozostawił – apeluje o. Maciej Zięba OP. Popiera także apel kard. Dziwisza,aby dziś o 21. 37 zapalić świecę w oknie oraz powierzyć świat Bożemu miłosierdziu.
2020-04-03 01:16:40
miniaturka

Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana

Pan Jezus zaprosił mnie, abym pozwolił mu przemienić ten krzyż, na którym wieszało się łotrów, tą przeklętą moją historię w CHWALEBNY KRZYŻ.
2020-04-03 08:13:36
miniaturka

Kard. Comastri o św. Janie Pawle II: wiara rozświetlała drogę jego życia

„Obecna epidemia budzi strach, gdyż wielu ludzi boi się wiary. Tymczasem Jan Paweł II wierzył z przekonaniem, a wiara rozświetlała drogę jego życia. Dzięki temu zamieniał krzyż i cierpienie w okazję do miłości”.
2020-04-03 08:26:02
miniaturka

Kard. Parolin: obecna epidemia woła o międzynarodową solidarność

O umocnienie międzynarodowej solidarności i, pomimo trwającego kryzysu oraz rosnących obaw, serca szczodre do dzielenia się z potrzebującymi apeluje watykański Sekretarz Stanu. Wskazuje, że w obecnym czasie próby i cierpienia nie możemy się w sobie zamykać.