Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-12 04:10
PS

Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana

Pan Jezus zaprosił mnie, abym pozwolił mu przemienić ten krzyż, na którym wieszało się łotrów, tą przeklętą moją historię w CHWALEBNY KRZYŻ.

Autor/źródło: ochrona.episkopat.pl

Jestem osobą wykorzystaną seksualnie przez księdza. Ktoś do kogo miałem zaufanie i w najbardziej bezpiecznym dla mnie miejscu, którym był Kościół… Moje życie stało się przeklęte, jak to drzewo krzyża, na którym przecież wieszało się łotrów – tych najgorszych, tak się czułem NAJGORSZY. I niestety, nic nie zapowiadało, żeby się to miało zmienić, znikąd nie było pomocy… (...) W tej rozpaczy, Pan posłał do mnie swojego Anioła, który zaprowadził mnie na Katechezy. Słuchałem...raz, drugi, trzeci i doświadczyłem pocieszenia, jakiego nikt, ani nic, nie mogło mi dać. Spowiedź, Eucharystia, Słowo Boże, na nowo budowane zaufanie do księży...to wszystko napełniało mnie na nowo SENSEM ŻYCIA. Bracia we wspólnocie dawali wsparcie i nikt nie odrzucał, a przynajmniej nic nie mówił.

Pan Jezus zaprosił mnie, abym pozwolił mu przemienić ten krzyż, na którym wieszało się łotrów, tą przeklętą moją historię w CHWALEBNY KRZYŻ. (...)

Wiem, że wiele osób Skrzywdzonych przez księży odeszło z Kościoła i w sposób cywilny dochodzą swoich praw, nie winię Ich za to, i zapraszam Was do tego nie wińcie ich za to, Oni potrzebujemy realnej pomocy. Uwierzcie mi, że udręki, ciemności, zwątpienia mają taką skalę, że gdy nie ma Boga w takiej ranie, łatwo jest znienawidzić księdza, Kościół, ale również wierzących w Boga.

Jestem dziś tu, dzięki Panu mojemu Jezusowi Chrystusowi, który wiele rany pozwalał mi się przytulać do Niego i wchodzić w tę Drogę Krzyżową, w której najwięcej doznawałem pocieszenia. Wielokrotnie szedł ze mną lub niósł mnie w tej Drodze Krzyżowej i to On mnie uratował...

Dziś mogę powiedzieć:

Chwalebny Krzyż Zmartwychwstałego Pana
Jego rosa mnie ożywia
Jego powiew mnie użyźnia
w Jego cieniu postawiłem mój namiot.

W trwodze Tyś obroną
w potknięciu podporą
w zwycięstwie Koroną
w walce Tyś nagrodą.

Drzewo Życia Wiecznego
podpora wszechświata kościec ziemi
Twój wierzchołek sięga Nieba
a w Twoich ramionach otwartych jaśnieje Miłość Boga.


/Fragment świadectwa wygłoszonego podczas wydarzenia modlitewnego "Polska pod Krzyżem", 14 września 2019 r./

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-02 15:33:22
miniaturka

Mimo pandemii koronawirusa misjonarze zostają na misjach

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przekazała misjonarzom informację o próbach zorganizowania ich ewentualnego powrotu do kraju. Zdecydowana większość misjonarek i misjonarzy, mimo realnego zagrożenia własnego zdrowia i życia, postanowiła pozostać.
2020-04-02 15:43:56
miniaturka

10 aktualnych lekcji Jana Pawła II według ojca Zięby

– Przeżyjmy rocznicę śmierci Jana Pawła II jako okazję do przemyślenia tych lekcji jakie nam pozostawił – apeluje o. Maciej Zięba OP. Popiera także apel kard. Dziwisza,aby dziś o 21. 37 zapalić świecę w oknie oraz powierzyć świat Bożemu miłosierdziu.
2020-04-03 00:33:29
miniaturka

W naszym sercu jest grób...

Niestety, w naszym sercu jest grób przywalony ciężkim kamieniem. Spowija go ciemność i łatwo się potknąć, gdyż panuje w nim chaos.
2020-04-03 08:13:36
miniaturka

Kard. Comastri o św. Janie Pawle II: wiara rozświetlała drogę jego życia

„Obecna epidemia budzi strach, gdyż wielu ludzi boi się wiary. Tymczasem Jan Paweł II wierzył z przekonaniem, a wiara rozświetlała drogę jego życia. Dzięki temu zamieniał krzyż i cierpienie w okazję do miłości”.
2020-04-03 08:26:02
miniaturka

Kard. Parolin: obecna epidemia woła o międzynarodową solidarność

O umocnienie międzynarodowej solidarności i, pomimo trwającego kryzysu oraz rosnących obaw, serca szczodre do dzielenia się z potrzebującymi apeluje watykański Sekretarz Stanu. Wskazuje, że w obecnym czasie próby i cierpienia nie możemy się w sobie zamykać.
2020-04-03 08:41:17
miniaturka

15. rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 zmarł papież, a dziś już święty Jan Paweł II. Kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz papieża z Wadowic, prosi o zapalenie świec w oknach domów o 21:37 w dniu 15. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Były metropolita krakowski prosi w tym czasie szczególnie o modlitwę za wszystkich, którzy doświadczają różnorakich problemów w związku z koronawirusem oraz o ustanie pandemii.