Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-11-13 10:39
kk / Łukasz Sośniak SJ

W Nairobi zostaną poruszone tematy aborcji czy edukacji seksualnej

- Decyzja, aby skoncentrować spotkanie na kilku kontrowersyjnych i budzących podziały sprawach, takich jak edukacja seksualna, jest godna ubolewania. Stolica Apostolska oświadczyła, że nie będzie uczestniczyć w rozpoczynającym się właśnie szczycie w Nairobi.

Autor/źródło: Public Domain

Szczyt zorganizowano z okazji 25-lecia konferencji w Kairze, która – zdaniem kenijskich hierarchów – dała impuls do upowszechnienia w świecie polityki na rzecz tzw. praw seksualnych, kontroli urodzeń, aborcji i antykoncepcji. „My jesteśmy za prawem do życia. Tymczasem tematy, które będą najważniejsze na obecnym szczycie, prowadzą do niszczenia kultury życia i są sprzeczne z afrykańską wrażliwością na rodzinę” – napisali biskupi.

Zdaniem Watykanu konieczne jest zajęcie się rzeczywistymi problemami, takimi jak skrajne ubóstwo kobiet i dzieci oraz przemoc wobec nich, migracja, strategie rozwoju, edukacja oraz promowanie kultury pokoju. Niezbędne jest również wsparcie dla rodziny jako podstawowej komórki społecznej, a także zapewnienie dostępu do zatrudnienia, ziemi, kapitału i technologii.

Szczyt został zwołany z inicjatywy rządów Kenii i Danii oraz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Afryka, Stolica Apostolska, oświadczenie