Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-04 11:31
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

V Jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Lutogniewie

„Kiedyś trzej Mędrcy ze Wschodu rzucili rodzinne gniazda, by odbyć podróż w nieznane, gdzie wiodła ich lśniąca gwiazda.

Autor/źródło: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/

Choć droga była niełatwa, trudy znosili z ochotą, niosąc bogactwa swych krajów ~ mirrę, kadzidło i złoto. A gdy Dzieciątko ujrzeli, upadli przed Nim na twarze, nie wiedząc, co tak naprawdę przynieśli Maleństwu w darze. Że znosząc trudy podróży za gwiazdą lśniącą na niebie ofiarowali Dziecinie największy dar ~ samych siebie. Ja także chcę pójść ich śladem, ku Gwieździe, co w dali lśni, by zanieść w darze Dzieciątku swe serce, uśmiech i łzy.” (Kalina Beluch) 

Do takiej wyjątkowej podróży, śladami Mędrców ze Wschodu zaprasza nas kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, ks. kan. Łukasz Żurawski wraz z parafianami. V Jubileuszowy Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia 2019 roku sprzed kościoła po Mszy Świętej o godzinie 10:30. Przejdziemy od kościoła w stronę Grzybka, ul. Stawną, dalej  ul. Kościelną przed Altankę u Plebanka i do Domu Ludowego. Każdy uczestnik otrzyma w prezencie koronę i śpiewnik z kolędami. 

Przyjdźmy na to wyjątkowe spotkanie w przebraniu tematycznie związanym z Bożym Narodzeniem. W tym roku będą towarzyszyć nam olbrzymie anioły, diabły na motorach i nasz orszakowy wielbłąd. Na zakończenie ognisko, kiełbaski, ciasto, kawa i grochówka. A więc... do zobaczenia!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy