Strona główna
opoka.org.pl
2021-11-20 12:29
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Z okazji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, przekazał życzenia zgromadzeniom, które tego dnia obchodzą swoje tytularne święto i są bezpośrednio zaangażowane w posługiwanie pośród polskich emigrantów - Siostrom Misjonarkom oraz Towarzystwu Chrystusowemu.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Życzenia bpa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Sługa Boży, kard. August Hlond, którego 140.rocznicę urodzin w bieżącym roku obchodzimy, podczas homilii w ramach VI Kongresu Chrystusa Króla w 1939 roku w Lublanie powiedział, że święto Chrystusa Króla jest „świętem prawdy objawionej, świętem jej głosicieli i obrońców”. Do tego grona należą Księża Chrystusowcy i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej!

Z okazji Waszego patronalnego święta życzę Wam potrzebnych sił fizycznych i duchowych, koniecznych do głoszenia i bronienia prawdy o Bogu miłującym człowieka i o człowieku, z którym się Bóg solidaryzuje, czego najwyższym przykładem jest Chrystus - Król Wszechświata, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć. Służcie nadal naszym rodakom - polskim emigrantom, naśladując Jezusa i dochowując wierności woli założycieli Waszych Zgromadzeń - kard. Augusta Hlonda i o. Ignacego Posadzego.

Uroczystość Chrystusa Króla skłania mnie także do wyrażenia wdzięczności Bogu za Wasze powołanie i za Waszą oddaną posługę dla Polonii i wśród Polonii. Modlę się, byście cieszyli się hojnymi łaskami Jezusa i znajdowali w realizacji swego powołania jak najwięcej radości.

Ponieważ co dopiero zostałem wybrany Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej na kolejną kadencję dlatego ośmielam się też prosić o modlitwę w intencji mojego pasterzowania. Serdecznie Wam dziękuję za dotychczasową współpracę i liczę na dalszą dla dobra naszych braci i sióstr, polskich emigrantów.

Zawierzam Was Chrystusowi Królowi Wszechświata i z serca błogosławię na bycie głosicielami i obrońcami prawdy objawionej!

Bp Wiesław Lechowicz, 

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji PolskiejWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-11-20 10:14:44
miniaturka

Ks. Jan Macha został ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego!

Polski męczennik, ks. Jan Macha, został ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego! Formułę beatyfikacyjną wygłosił delegat papieski – kardynał Marcello Semeraro. Wspomnienie liturgiczne ks. Machy będzie obchodzone 2 grudnia.
2021-11-20 11:39:09
miniaturka

Kard. Semeraro: Naśladujmy pobożność naszego nowego błogosławionego

Nie omieszkajcie wzywać bł. ks. Jana Machy dla waszego Kościoła, aby zawsze był zjednoczony ze swoim biskupem w krzewieniu miłości, eliminowaniu podziałów i zwalczaniu niesprawiedliwości – powiedział kard. Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, w homilii Mszy św. beatyfikacyjnej ks. Jana Machy.
2021-11-20 12:25:11
miniaturka

Powstaje nowa szczepionka mRNA, m.in. przeciwko boreliozie

Szczepionka mRNA, działająca na podobnej zasadzie, co szczepionki przeciwko COVID-19, może zapobiegać boreliozie i innym chorobom przenoszonym przez kleszcze - sugerują obiecujące wyniki badań, o których informuje „Science Translational Medicine".
2021-11-20 14:35:03
miniaturka

IV Kongres Rodzin Polonijnych (online) 2021

„Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii/lockdownu”. To temat kolejnego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbył się w dniach 20-21 listopada w formie online. W Kongresie wzięło udział około 300 osób z 21 krajów. Czas pandemii ujawnił wiele trudności we wzajemnych relacjach, wyzwolił wiele lęków dlatego poszczególne sesje i warsztaty Kongresu poświęcone były relacjom, wychowaniu i edukacji oraz przeciwdziałaniu niepożądanym konsekwencjom pandemii oraz kondycji zdrowotnej.
2021-11-20 14:47:25
miniaturka

Abp Paglia: Europie grozi śmierć z uduszenia własną obojętnością

Zdaniem Przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy stawiają pod znakiem zapytania europejską tożsamość. „Cały kontynent wydaje się zapominać o swoich chrześcijańskich korzeniach i humanistycznych tradycjach” – powiedział abp Vincenzo Paglia.
2021-11-20 15:27:28
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Zadaniem Kościoła jest przedłużanie królowania Jezusa, czyli głoszenie prawdy i świadczenie o niej. Czasem niestety dzieje się tak, że skutkiem uwikłania w światowość Kościół rezygnuje z głoszenia całej prawdy, szczególnie niewygodnej dla tych instytucji, organizacji i władz, od których sam się uzależnił.