Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-03 16:13
Małgorzata Strzelec / ks.Krzysztof Ordziniak

Trwa wizytacja pasterska ks. bpa Łukasza Buzuna w mikstackiej parafii

Mikstat: Ksiądz Biskup Łukasz Buzun przeprowadza wizytację pasterską w parafii. Spotkaniami z wiernymi i modlitwą wypełniony jest ten szczególny czas.

Ks. Biskup Łukasz Buzun w Mikstacie
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

3. kwietnia to dzień szczególny w życiu mikstackiej parafii. W tym dniu ks. biskup Łukasz Buzun przybył do naszej wspólnoty na wizytacje pasterską. Jest ona okazją do spotkań, rozmów z wiernymi, ale także do wspólnej modlitwy. Około godziny 11:30 ksiądz bp Łukasz wraz ze swoim kapelanem ks. Karolem Gibkim  przyjechał na probostwo. Następnie udał się z ks. proboszczem do Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego  na spotkanie z uczniami, gronem pedagogicznym i innymi pracownikami. W czasie takiej wizyty nie może zabraknąć spotkania z osobami, które swoimi cierpieniami i modlitwą wspierają dzieła podejmowane w kościele. Nie sposób, by ks. bp  mógł odwiedzić wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku, stąd udał się do ich przedstawicieli. W naszej wspólnocie parafialnej od prawie już stu lat posługują Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które prowadzą m.in. Świetlicę Środowiskową. To tam po wizycie u chorych udał się ks. biskup Łukasz Buzun.  

W Godzinie Miłosierdzia ks. biskup nawiedził Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha. Tu przy wystawionym Najświętszym Sakramencie poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W słowie skierowanym do zgromadzonych hierarcha przypomniał znaczenie błogosławieństwa w życiu człowieka. Zwrócił uwagę na potrzebę świadczenia miłosierdzia bliźnim. Podkreślił szczególny rozwój nabożeństwa do miłosierdzia Bożego w ostatnich latach. Ksiądz biskup podziękował za spotkanie i wspólnotę modlitwy. Przed udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem modlitwą objęci zostali wszyscy spoczywający na naszym cmentarzu. Harmonogram dnia wizytacyjnego jest dość napięty, więc po skończonym nabożeństwie ks. biskup Łukasz wraz z ks. proboszczem udali się na groby kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.

Obecnie trwa spotkanie Rady Parafialnej z ks. biskupem. O godz. 17:00 ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji wszystkich parafian oraz udzieli młodym sakramentu bierzmowania.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-03 15:33:24
miniaturka

Rzecznik KEP o spaleniu książek w Gdańsku: sprawa nie powinna się wydarzyć!

Sprawa nie powinna się wydarzyć - powiedział KAI rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, odnosząc się do niedawnego spalenia książek przez księży w jednej z gdańskich parafii.
2019-04-03 15:39:12
miniaturka

Papież: służba nadziei to budowanie mostów

Wraz z muzułmanami jesteśmy potomkami tego samego ojca – Abrahama – przypomniał Papież w katechezie podczas audiencji ogólnej. W całości poświęcił ją omówieniu swej podróży apostolskiej do Maroka.
2019-04-03 16:06:02
miniaturka

Papież do chorych na Alzheimera: wasz śpiew pocieszeniem

Papież zwrócił się do członków chóru „Tęcza”, który tworzą osoby chore na Alzheimera.
2019-04-04 08:28:51
miniaturka

Skandynawia: rośnie liczba katolików

W Trondheim zakończyło się wiosenne zebranie konferencji episkopatu pięciu krajów skandynawskich: Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii oraz Islandii. Biskupi patrzą z nadzieją w przyszłość.
2019-04-04 08:30:22
miniaturka

Kard. Tagle wzywa do pomocy niedożywionym dzieciom

Metropolita Manili, kard. Luis Antonio Tagle zaapelował do filipińskich katolików o zaangażowanie w okresie Wielkiego Postu w działalność charytatywną. Chodzi zwłaszcza w pomoc w dożywieniu ubogich dzieci.
2019-04-04 08:33:06
miniaturka

Biskupi krytykują „drogę synodalną” niemieckiego episkopatu

Wśród niemieckich biskupów pojawia się coraz więcej głosów krytycznych wobec tzw. „drogi synodalnej”, którą podczas wiosennej sesji plenarnej podjął niemiecki episkopat.