Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-04-03 16:03
AC / Paweł Pasierbek SJ

Papież do chorych na Alzheimera: wasz śpiew pocieszeniem

Papież zwrócił się do członków chóru „Tęcza”, który tworzą osoby chore na Alzheimera.

Autor/źródło: photogenica.pl

Dla was wspólny śpiew to pocieszenie, wsparcie, które wspiera w kroczeniu do przodu i w znoszeniu ciężaru choroby, która na pewno daje o sobie znać. Tymi słowami Papież zwrócił się do członków chóru „Tęcza”, który tworzą osoby chore na Alzheimera. Przyjął ich w salonie przy Auli Pawła VI przed audiencją ogólną.

Franciszek podkreślił, że jest przekonany, iż ukazywanie we wspólnocie naszej słabości i wzajemne akceptowanie jej jest najpiękniejszym śpiewem, harmonią, której pragnie Bóg, „tęczą” nie doskonałości, ale niedoskonałości. Papież podziękował także dyrygentowi chóru za jego ciepło i serdeczność.

Starsi symbolem pamięci narodu

- Być może ktoś ze starszych utracił pamięć, ale oni są symbolem pamięci narodu, są korzeniami swojej ojczyzny, ludzkości – powiedział Ojciec Święty. - Są korzeniami i młodzi powinni przychodzić do nich, aby karmić się sokiem korzeni, by móc rozwijać cywilizację.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Chór, papież Franciszek, chorzy, śpiew, choroba, pamięć, pocieszenie, choroba Alzheimera, chór "Tęcza"