Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-07 11:33
Armia Dzieci

To już X edycja Chrześcijańskiego Sylwestra!

31 grudnia 2018 roku już po raz dziesiąty obchodzimy w Lublinie niepowtarzalny, chrześcijański sylwester!

Instytut Ewangelizacji Świata ICPE oraz wspólnota Armia Dzieci organizują Noc Chwały - wydarzenie ogólnopolskie, które jednoczy chrześcijan z wielu wspólnot z całego kraju, a także Europy. Czas przejścia ze Starego do Nowego Roku jest szczególną okazją do świętowania obecności Jezusa pośród nas. Wielu uczestników poprzednich Nocy Chwały zaświadcza, że jest to noc nowego doświadczenia Boga jako źródła pokoju i radości, noc, w której dokonują się przełomy, a Bóg na nowo rozpala w człowieku pasję i ogień wiary.

Wydarzenie to jest adresowane do wszystkich, którzy pragną w radosnej i uroczystej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół wejść w Nowy Rok w niezapomniany sposób. Przeżywanie Eucharystii, udział w uroczystej kolacji, wysłuchanie świadectw gości oraz wspólne radosne świętowanie, kolędowanie i oddawanie chwały Jezusowi wyposażą uczestników w zapał zawierzania Jezusowi każdego dnia oraz umocnią ich na kolejny rok.

Świadectwem wiary dzielić się będą: dr Anna Saj – wspaniała żona i matka sześciorga dzieci, a także doktor nauk teologicznych w zakresie teologii ekumenicznej, niezwykle namaszczony i charyzmatyczny mówca wielu spotkań i konferencji, wraz z mężem stojąca na czele polskiej bazy misyjnej ICPE, której częścią jest

Armia Dzieci, ks. dr hab. Sławomir Pawłowski – Pallotyn, ekumenista, dogmatyk,

wykładowca w Instytucie Ekumenicznym KUL oraz w Pallotyńskim Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Sekretarz Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu i przewodniczący Archidiecezjalnej Rady Ekumenicznej przy Metropolicie Lubelskim oraz

Danny Steyne — mąż, ojciec i nauczyciel, od ponad 30 lat lider uwielbienia, a także autor wielu książek o tematyce chrześcijańskiej, w ramach swojej posługi organizujący zarówno duże międzynarodowe konferencje, a także lokalne spotkania, które gromadzą i jednoczą chrześcijan.

Na przeżywanie Nocy Chwały zapraszane są całe rodziny z dziećmi. Instytut ICPE oraz Armia Dzieci przypominając słowa Jezusa (Ew. św. Marka 10.14): Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże, organizują wspaniałe zajęcia dla dzieci i młodzieży, wprowadzające młode pokolenie w atmosferę uwielbienia, uczące o Jezusie, Jego dziełach oraz obecności w dzisiejszym świecie.

Liderem muzycznym wydarzenia będzie Zespół Armii Dzieci, który od wielu już lat prowadzi posługę uwielbienia w trakcie rekolekcji ewangelizacyjnych organizowanych od 2012 roku przez Instytut Ewangelizacji Świata ICPE. Te wydarzenia znane pod nazwą Weekendowe Szkoły ICPE co roku gromadzą setki osób w całym kraju. Uczestnicy Szkół Ducha, Wiary, Miłości, Dziedzictwa poprzez udział w nauczaniach, modlitwie uwielbienia, modlitwie wstawienniczej pogłębiają swoją relację z Jezusem, doświadczają uzdrowienia, przemieniają swoje życie. Dzielą się później świadectwami, w których opowiadają o cudach, których w ich życiu dokonał Jezus. Oto tylko kilka wybranych przykładów: uzdrowienie oczu, pokonanie raka, odzyskanie pełnej sprawności nóg, przemiana rodziny, nawrócenie, przywrócenie dziecku zdrowego serca, pożegnanie depresji i odzyskanie radości życia. Ludzie obecni na Szkołach chcą się uczyć żyć tak jak żył Jezus, którego codzienność, a później codzienność Jego uczniów była wypełniona ponadnaturalnymi znakami i cudami. Chcą tak jak Oni nauczyć się współpracować z Duchem Świętym i kontynuować dzieła Jezusa.

  Działalność ewangelizacyjna Instytutu ICPE – Armia Dzieci jest zauważana i doceniana przez hierarchię Kościoła katolickiego, Instytuty ekumeniczne, środowiska akademickie czy media. Noc Chwały 2017 jako inicjatywa ewangelizacyjna została objęta patronatem honorowym oraz błogosławieństwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika. Dyrektor Instytutu Ekumenicznego KUL, ks. Profesor Przemysław Kantyka z uznaniem odniósł się do pracy ewangelizacyjnej ICPE: Wydarzenia takie jak: Weekendowe Szkoły ICPE, Konferencje «Czas Chwały» wpisują się w zakres ekumenizmu duchowego, którego sednem jest nawrócenie serca, świętość życia i modlitwa. Z wielką radością obserwujemy Wasze zaangażowanie w to, aby obejmować troską duszpasterską wszystkie pokolenia i stany, ze szczególną miłością do rodzin z dziećmi. Telewizja Republika, Telewizja Trwam, czasopisma katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” regularnie informują o bieżących wydarzeniach ewangelizacyjnych organizowanych w Polsce przez ICPE – Armia Dzieci. Dzięki ich pośrednictwu tysiące czytelników i widzów dowiadują się o owocach posługi mówców, ewangelizatorów, o działaniu Jezusa na Ziemi teraz – w XXI wieku.

 Zmień swoje życie, umocnij się w wierze, doświadcz niezwykłej radości, przyjdź i przeżyj wspaniałą Noc z Jezusem - Noc Chwały 2018.

Zapisy na: http://noc.chwaly.pl/Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Armia Dzieci, dr anna saj, Noc Chwały, patronat