Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-12-07 12:43
ek / Paweł Pasierbek SJ

Watykan: powstało Obserwatorium poświęcone Rodzinie

Nowa nicjatywa Papieskiego Instytutu Teologicznego „Jana Pawła II”, wspieranego przez uniwersytety z Murcji w Hiszpanii oraz z Mediolanu, skupi się na problemie ubóstwa w rodzinie - zarówno w sensie emocjonalnym jak i ekonomicznym.

Autor/źródło: tunaolger/Pixabay/licencja CC0

"Powołane do życia Międzynarodowe Obserwatorium poświęcone Rodzinie mocno stąpa po ziemi i w ten sposób, z całą mocą i ewangeliczą pasją pragnie służyć miłości pomiędzy mężczyzną a kobietą, którym powierzona jest historia i przyszłość stworzenia." – w ten sposób abp Vincenzo Paglia określił nową inicjatywę.  

Wielki kanclerz Instytutu, a zarazem przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przedstawił wczoraj dziennikarzom trzyletni program działalności tego nowego Obserwatorium. Będzie on poświęcony problemowi ubóstwa w rodzinach, rozpatrywanego zarówno z punktu widzenia biedy w sensie relacji i uczuć panujących między członkami rodziny, jak i pod względem ekonomicznym.

Do współpracy w tym dziele zgłosiło się już około 20 placówek akademickich z 15 krajów, które będą zbierały odpowiednie dane na te tematy. W prace te włączą się także różnego rodzaju stowarzyszenia i instytucje rodzinne oraz organizacje pozarządowe. Swój udział zapowiedziała między innymi Caritas Internationalis.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, rodzina, ubóstwo, Papieska Akademia Życia, Obserwatorium