Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-22 16:30
Redemptoryści

To jest głupie!

17 listopada 2017 roku działy się rzeczy, które można określić jednym zdaniem: „To jest głupie!” Zdanie to jest bowiem hasłem kolejnego czuwania młodzieżowego z serii „Droga wewnętrzna”.

Wydarzenie rozpoczęło się w bazylice w Tuchowie Mszą Świętą o godzinie 18.30, po której licznie zebrana młodzież uczestniczyła w liturgii słowa pod przewodnictwem ks. Pawła Zawiślana. Przybył on z Siedlisk k. Bobowej wraz z ponad 30 – osobową grupą. Podczas liturgii konferencję inspirowaną biblijną postacią proroka Jonasza wygłosił o. Paweł Zyskowski CSsR. Zaznaczał on, iż nawet rzeczy, które wydają nam się głupie, mogą posłużyć wielkim celom. Najlepszym tego przykładem może być postać proroka Jonasza, którego Bóg posłał, aby nawrócić Niniwę. Każdy z nas doświadcza w życiu wydarzeń, które zdają się być głupie, ale tak naprawdę mają sens.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Każdy uczestnik mógł poczęstować się drożdżówką w jadalni pielgrzyma, która wypełniła się w ten wieczór po brzegi. Ostatnim punktem dnia była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która była okazją do zgłębienia historii Jonasza i odniesienia jej do swojego życia.

Mamy nadzieję, że czuwanie będzie przynosić obfite owoce w życiu każdego z uczestników i stanie się zachętą do poznawania prawd zawartych w Piśmie Świętym. Następne spotkanie z kolejną postacią biblijną odbędzie się w trzeci piątek miesiąca, czyli 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w młodzieżowych czuwaniach z redemptorystami!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-22 14:59:00
miniaturka

Warszawa: Rekolekcje z ubogimi

W pierwszych dniach grudnia warszawska Wspólnota Sant'Egidio zaprasza na rekolekcje, którymi chce rozpocząć Adwent zgodnie ze wskazówkami papieża Franciszka.
2017-11-22 15:23:57
miniaturka

Abp Jędraszewski o rekolekcjach biskupów na Jasnej Górze

- Te rekolekcje to już tradycja. Spotykamy się po to, aby słuchać Słowa Bożego, które jest pokarmem do tego, by nawracać siebie i właściwie prowadzić powierzony nam lud Boży - tak o dniach skupienia mówi abp Marek Jędraszewski.
2017-11-22 15:50:20
miniaturka

Przedłużono termin wypełniania ankiet przed Synodem Biskupów o młodzieży

Do 31 grudnia młodzież z całego świata może wypełniać elektroniczną ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu Biskupów. Pierwotnie kwestionariusz miał być dostępny tylko do 30 listopada.
2017-11-22 17:19:08
miniaturka

Dyrektor Caritas Polska z wizytą w Legnicy

Dyrektor Caritas Polska odwiedził Legnicę. Podczas dwudniowego pobytu zapoznał się z zakresem działań legnickiej Caritas.
2017-11-22 18:10:55
miniaturka

Abp Ryś o sakramencie bierzmowania

„Bierzmowanie to sakrament inicjacji a nie dojrzałości” – mówi KAI abp Grzegorz Ryś przed rozpoczynającym się w czwartek IV Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji.
2017-11-22 18:44:34
miniaturka

Ostatnia prosta do muzycznego święta w Warszawie

7. Festiwal Chrześcijańskie Granie zagości na warszawskiej Arenie Ursynów już 26 listopada. Zgromadzi on na jednej scenie m.in. Gospel Rain, Arkadio, czy też Debiut 2017 – Play&Pray.