Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
Fraza " książka"
2020-09-18 10:01

Czy Krzysztof Kolumb był Krzyżowcem?

Imponujące grono postaci przewija się przez karty książki "Krzyżowcy". Przedstawia krucjatowy świat od wschodniego rejonu Morza Śródziemnego aż po południową Hiszpanię, od Bizancjum po Bałtyk. Co w tym świecie robi Krzysztof Kolumb? Przeczytaj fragmenty książki, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Horyzonty.
2020-09-12 16:28

Jedynymi, którzy się nie podporządkują, będą chrześcijanie

Bezbożna potęga powstanie z wielu narodów różniących się językami. Co to oznacza dla Kościoła? Czy nowe imperium zła zostanie pokonane? Odpowiedzi między innymi na te pytania szuka Jakub Jałowiczor w sposobie interpretowania Apokalipsy św. Jana przez o. Dolindo. Poniżej fragment rozdziału z książki "Apokalipsa o. Dolindo", która ukazała się własnie nakładem Wydawnictwa Esprit.
2020-02-12 14:02

"Łzy niewinności" - książka, która pomaga duchowo osobom zranionym

Milczenie o własnej krzywdzie prowadzi ofiarę do depresji, poczucia osamotnienia, beznadziei, wstydu, pogardy i nienawiści wobec siebie. Joël Pralong, autor książki „Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia”, proponuje ofiarom drogę uzdrowienia psychicznego i duchowego. Wskazuje, w jakim obszarze pomaga im psychoterapia, a w jakim doświadczenie duchowe.
2018-07-22 13:00

Ocalić od zapomnienia - spotkanie w Bobrownikach

O to, by ocalić od zapomnienia ludzi, którzy na przestrzeni wieków żyli w niewielkiej wielkopolskiej wsi Bobrowniki zadbali Państwo Maria i Jej nieżyjący mąż Maciej, tworząc ich drzewa genealogiczne.
2017-06-06 16:05

Nowo odnaleziony żywot św. Franciszka z Asyżu dostępny po polsku!

Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza 10 czerwca 2017 r. (sobota) na prezentację książki Tomasza z Celano „Żywot naszego ojca, błogosławionego Franciszka”. Gościem spotkania będzie o. Aleksander Horowski OFMCap z Rzymu, który przełożył dzieło z łaciny na język polski.