Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Wydawnictwo Esprit"
2020-11-02 15:22

NDE, czyli doświadczenia z pogranicza śmierci. Jak je wytłumaczyć?

Doświadczenie stanu bliskiego śmierci (NDE) pochodzi od angielskiego określenia near-death experience i odnosi się do odczuć osób, które doświadczyły osoby, które niemal umarły lub były w stanie śmierci klinicznej. Wbrew pozorom, takie stany nie należą do rzadkości a ich występowanie wynika ze stałego postępu nauk medycznych i zaawansowanych technik reanimacyjnych.
2020-11-03 06:34

Pozwól Maryi mówić do siebie przez cały rok

Siostra Bożena Maria Hanusiak, pustelnica Archidiecezji Krakowskiej i autorka bestsellerowego Modlitewnika do św. Józefa oraz Różańca z orędziami Maryi wydała swoją najnowszą książkę „Maryja mówi do Ciebie”. To wyjątkowy dzienniczek, który zawiera przesłania Matki Bożej oraz krótkie medytacje przeznaczone na każdy dzień roku.
2020-10-17 07:32

Kto uratuje nasz Kościół?

Postać św. Józefa intryguje chrześcijan od stuleci. Choć w Ewangelii nie wypowiedział ani jednego słowa, to jego wstawiennictwo ma ogromne znaczenie dla historii i przyszłości Kościoła.
2020-01-08 15:46

Abby Johnson w Polsce! Spotkaj bohaterkę filmu „Nieplanowane”

Jej historia podbiła serca Polaków: wrażliwa kobieta, która przez kilkanaście lat pracowała w klinice aborcyjnej Planned Parenthood, przeszła niezwykłą przemianę.
2019-12-03 22:07

Rozmowy Maryi z ks. Dolindo Ruotolo: Proroctwo dotyczące papieża-Polaka

Sługa Boży ksiądz Dolindo Ruotolo doświadczał mistycznych spotkań Panem Jezusem i Matką Bożą. Podczas jednego z nich Maryja przekazała mu przepowiednię dotyczącą papieża-Polaka.
2019-11-19 15:53

Cud beatyfikacyjny abp. Sheena. Poruszające świadectwo uzdrowienia

To ten cud zdecydował o tym, że arcybiskup Fulton Sheen będzie beatyfikowany. Już za kilka tygodni stanie się błogosławionym Kościoła. Poznaj poruszające świadectwo uzdrowienia, jakie dokonało się za przyczyną tego niezwykłego duchownego.
2019-10-29 14:06

Zakazana książka o przemyśle aborcyjnym już w Polsce! Poznaj historię Abby Johnson

„Nieplanowane” – to książka, która mogła się nigdy nie ukazać. Jej autorka, Abby Johnson opowiada w niej o swojej pracy w roli dyrektor jednej z klinik Planned Parenthood, zajmującej się aborcją. Na podstawie książki powstał film, który już od 1 listopada wyświetlany jest w kinach w całej Polsce.
2019-10-17 15:49

Przeraża cię współczesny świat? Sięgnij po różaniec!

Modlitwa różańcowa przenosi nas do serca Ewangelii. To lekarstwo na wiele problemów współczesnego świata – pisze redaktor naczelna „Our Sunday Visitor”, Gretchen Crowe.
2019-10-02 08:57

Dlaczego powinniśmy się modlić do aniołów?

Kościół w pierwszych wiekach chrześcijaństwa był sceptyczny wobec kultu aniołów. Co się zatem zmieniło na przestrzeni kolejnych setek lat? Dlaczego powinniśmy dzisiaj modlić się o wsparcie ze strony „duchów niebieskich”?