Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Ewa Kusz"
2022-09-30 13:29

Ewa Kusz członkinią Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

Ojciec Święty mianował dziś dziesięciu nowych członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. W gronie tym zalazła się Ewa Kusz, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie.
2021-09-17 11:46

Głos osób skrzywdzonych

W niedzielę w Warszawie rozpocznie się regionalne spotkanie na temat ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym. Jednym z członków komitetu organizacyjnego jest Ewa Kusz, która zebrała głosy osób molestowanych przez księży.
2020-06-21 11:08

Ewa Kusz: każdy ma swoje zadanie w ochronie nieletnich i bezradnych

Troska o ochronę dzieci i młodzieży oraz osób bezbronnych przed wykorzystywaniem seksualnym wymaga zaangażowania w szeroki zakres działań.
2020-05-06 05:44

Kościele - jaki jesteś?

"Z punktu widzenia instytucji Kościoła tekst Ewy Kusz to „niewygodna” analiza. Ale w obrębie wspólnoty wiary to diagnoza niezwykle potrzebna" - pisze Dariusz Piórkowski SJ. Recenzja artykułu „Kościele – jaki jesteś? Kryzys Kościoła w świetle skandalu wykorzystywania seksualnego” autorstwa Ewy Kusz, psycholog, terapeuty, pracującej w Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum.
2018-04-16 18:42

Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele. Problem – odpowiedź Kościoła

„Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele. Problem – odpowiedź Kościoła – doświadczenie polskie” to publikacja najszerzej jak dotąd omawiającą problem oraz zasady prewencji wobec tego typu przestępstw.