Strona główna
opoka.org.pl
Fraza " Francja"
2021-07-05 12:09

Francuscy eurosceptycy wezwali rodaków do Frexitu

„Express.co.uk” podaje, że francuscy eurosceptycy wezwali rodaków do Frexitu na wieść o planach wprowadzenia europejskiego portfela tożsamości cyfrowej. Chociaż opracowywana przez UE aplikacja nie będzie obowiązkowa dla obywateli Unii, budzi już sprzeciw eurosceptyków. Widzą w niej niebezpieczne narzędzie kontroli.
2020-10-08 11:24

Fuzja jądrowa - niewyczerpane i bezpieczne źródło energii?

Fuzja jądrowa może się okazać niewyczerpanym i bezpiecznym dla środowiska i człowieka źródłem energii. Trwają prace nad ITER-em, reaktorem, który ma posłużyć do badań nad produkcją energii termojądrowej na wielką skalę.
2020-10-02 09:49

Kard. Barbarin: moje imię stało się symbolem pedofilii

„Mimo uniewinnienia moje imię stało się symbolem pedofilii. Wciąż jestem atakowany w pociągu czy metrze… Bo ksiądz pedofil to skrajny skandal”. Kard. Philippe Barbarin mówi o tym w wywiadzie prezentującym jego najnowszą książkę „W mojej duszy i sumieniu” („En mon âme et conscience”), w której spogląda wstecz na cztery lata nagonki medialnej i sądowej.
2019-11-12 10:01

We Francji episkopat obradował ze świeckimi

Testem synodalności, nazwano posiedzenie Episkopatu Francji, które zakończyło się pod koniec jesieni, w Lourdes tego roku. Było one wyjątkowe, ponieważ przetestowano nową formułę obrad. Uczestniczyli w niej bowiem nie tylko biskupi, ale również świeccy.
2018-03-25 08:50

Francja: Kościół modli się za ofiary zamachu w Trèbes

Kościół we Francji modli się za ofiary piątkowego zamachu w Trèbes na południu kraju oraz podziwia postawę podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie wymienił się za jednego z zakładników przetrzymywanych przez islamskiego terrorystę.