Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-25 08:50
ek / Radio Watykańskie

Francja: Kościół modli się za ofiary zamachu w Trèbes

Kościół we Francji modli się za ofiary piątkowego zamachu w Trèbes na południu kraju oraz podziwia postawę podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie wymienił się za jednego z zakładników przetrzymywanych przez islamskiego terrorystę.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

„Jakże teraz na progu Wielkiego Tygodnia nie pomyśleć w tym kontekście o Jezusie, który także zajął nasze miejsce, by stawić czoła śmierci i konsekwencjom grzechu” – mówił w sobotę rano biskup diecezji Carcassonne Alain Planet na Mszy za ofiary zamachu. Wśród czterech ofiar śmiertelnych znalazł się również 44-letni podpułkownik Arnaud Beltrame, który w nocy zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Na wyjątkowy heroizm francuskiego żandarma zwrócił też uwagę biskup polowy Antoine de Romanet. Jego zdaniem nawiązuje ona do bohaterskiej postawy żołnierzy z czasów II wojny światowej. Z kolei rzecznik episkopatu, komentując ofiarę podpułkownika Beltrame’a przywołał słowa Charles’a Péguy: „Błogosławieni, którzy polegli w wojnie sprawiedliwej, błogosławione kłosy pszenicy i ziarna po żniwie”.

kb/ rv


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-24 19:06:45
miniaturka

Zmiana czasu z zimowego na letni

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.
2018-03-24 22:01:31
miniaturka

Odnowiony obraz Matki Bożej powrócił do kościoła parafialnego w Czańcu

"Dziś Maryja przychodzi, a właściwie, powraca na swoje miejsce w znaku odnowionego obrazu Matki Bożej" - powiedział biskup Piotr Greger, który przewodniczył liturgii w kościele parafialnym św. Bartłomieja w Czańcu.
2018-03-24 22:55:40
miniaturka

Kalisz: kobiety pielgrzymowały do św. Józefa

Kobiety z całej Polski, przedstawiciele 4 parafii z diecezji kaliskiej i pielgrzymi z kraju przybyli w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny patronowi. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.
2018-03-25 09:08:08
miniaturka

Abp Giampietro Dal Toso o misyjnej ofiarze życia

Misjonarze na całym świecie wciąż oddają życie za Chrystusa, a ich krew przynosi owoce. Wskazał na to abp Giampietro Dal Toso przy okazji obchodzonego wczoraj we wszystkich diecezjach świata Dnia Postu i Modlitwy za Współczesnych Misjonarzy Męczenników.
2018-03-25 09:24:30
miniaturka

Papież: audiencja dla przedstawicieli Prowincji Autonomicznej Trydentu

Potrzeba dziś bardzo osób, które potrafią odważnie świadczyć o wartościach moralnych zaczerpniętych z Ewangelii – powiedział Franciszek do przedstawicieli Prowincji Autonomicznej Trydentu w trakcie wczorajszej audiencji.
2018-03-25 09:42:47
miniaturka

Przedstawiciele chrześcijan z Sudanu Południowego u Papieża

Przedstawiciele Rady Kościołów Sudanu Południowego gościli w piątek u Papieża.