Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-05 11:18
Gabriela Magierowska

Strefa Chwały Festiwal. Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości

Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu odbędzie się 17 listopada w Opolu.

Jednodniowe spotkanie w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu jest finałowym wydarzeniem projektu Bezpieczeństwo w działaniu. Rozpocznie się o godz. 12:00 i zakończy wieczorem uwielbienia ok. godz. 21:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest Anna Maria Wesołowska, Andrzej Koc, Jacek Wrona, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit.

Podczas Strefa Chwały Festiwal w Opolu odbędzie się Konwent Specjalistów, czyli podsumowanie działań podjętych w trakcie konferencji profilaktycznych Bezpieczeństwo w działaniu. Ich efektem jest platforma internetowa i aplikacja mobilna Metobank – Bank Metod Profilaktycznych, będące bazą ekspertów, filmów edukacyjnych, materiałów dydaktyczno-metodycznych, konspektów metod przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz centrum teleadresowym wszystkich placówek, instytucji, stowarzyszeń i fundacji zajmujących się zwalczaniem przemocy. Zbiór informacji utworzono przy współpracy z pedagogami i specjalistami, którzy są jednocześnie ambasadorami projektu w środowiskach lokalnych.

Projekt Bezpieczeństwo w działaniu jest cyklem konferencji profilaktycznych organizowanych w Nowym Targu, Otwocku, Raciborzu i Piekarach oraz zapowiadanego wydarzenia centralnego w Opolu. Rodzina jako podstawowa jednostka społeczna rozwija fundamentalne funkcje psychiczne i kształtuje strukturę osobowości człowieka. Badania naukowe pokazują, iż dysfunkcjonalność społeczna rodziny staje się jednym z głównych czynników występowania przestępczości w Polsce. Z drugiej strony większość młodych ludzi poszukuje wzorców postępowania w ich szkolnym środowisku, gdzie nauczyciele mają możliwość dostrzeżenia zachowań niewłaściwych. Te niekontrolowane i pozostawione bez komentarza mogą przerodzić́ się̨ w zachowania przestępcze. Najskuteczniej zniweluje je odpowiednia infrastruktura profilaktyczna, dlatego stawiamy na rzetelne wychowanie przez kompetentnych nauczycieli i pedagogów oraz budowanie mocnych fundamentów i więzi rodzinnych. Szkolenia i warsztaty celowe oraz wdrażanie konkretnych profilaktyk są pozytywnymi praktykami w przeciwdziałaniu przyczynom przestępczości. Dodatkowym elementem skutecznej profilaktyki jest budowanie i promowanie wartości chrześcijańskich, które uwypuklają godność́ rodziny.

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Muza Dei przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zarejestruj się na wydarzenie tutaj.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-05 09:53:18
miniaturka

Modlitwa za ofiary zamachu w Egipcie

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek wyraził ubolewanie z powodu zamachu terrorystycznego, który spowodował liczne ofiary śmiertelne wśród wiernych Koptyjskigo Kościoła Prawosławnego w Egipcie.
2018-11-05 10:28:51
miniaturka

Abp Auza: zabijanie w imię Boga jest bluźnierstwem

Abp Bernardito Auza zabrał głos podczas obrad Komisji ds. zwalczania rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii oraz nietolerancji.
2018-11-05 11:06:27
miniaturka

Jasna Góra – pierwszy „skrawek” wolnej Polski

4 listopada 1918 r. sanktuarium jako jedno z pierwszych miejsc w kraju stało się „skrawkiem” wolnej Polski.
2018-11-05 11:46:04
miniaturka

Już dziś w TVP niezwykły spektakl Pawła Woldana o Prymasie Hlondzie

Spektakl pt. „Prymas Hlond” - autorstwa i w reżyserii Pawła Woldana - pokaże wieczorem Telewizja Polska. Sztuka przybliża najważniejsze momenty z emigracyjnego życia Kardynała - od wybuchu II wojny światowej, aż do powrotu do Polski w lipcu 1945 roku.
2018-11-05 12:25:41
miniaturka

Zakończył się I Synod Diecezji Gliwickiej

W niedzielę 4 listopada biskup gliwicki Jan Kopiec, w obecności biskupów Metropolii Górnośląskiej oraz uczestników prac synodalnych, podpisał dekret zatwierdzający dokumenty I Synodu Diecezji Gliwickiej.
2018-11-05 12:51:12
miniaturka

Trwa Męskie oblężenie Wiecznego Miasta

"Świętość jest męska" - pod tym hasłem, w dniach 3-7 listopada, w Rzymie odbywa się I Międzynarodowe spotkanie grup męskich. Relacje z wydarzenia można śledzić przez internet.