Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-07 14:35
Ewa Kotowska-Rasiak

Sieroszewice: bp Buzun czytał dzieciom o Bożym Narodzeniu

Bp Łukasz Buzun przeczytał dzieciom opowiadanie o Bożym Narodzeniu. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Dyrektor Maria Marciniak zaprosiła do biblioteki biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna na rozpoczęcie cyklu „Świąteczne czytanie dzieciom”. Gość przeczytał książkę pt. „Boże Narodzenie” Bogusława Noska i Oli Makowskiej. Opowieści wysłuchali uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. Dzieciom towarzyszyła wychowawczyni Danuta Chwiłkowska. W spotkaniu uczestniczył ks. Rafał Kopis, kapelan biskupa.

W trakcie czytania bp Buzun pokazując słuchaczom ilustracje przedstawił drogę Świętej Rodziny od zwiastowania NMP aż do ucieczki do Egiptu. Bp Buzun wskazał, że od I Niedzieli Adwentu w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa. Zachęcał dzieci, aby modliły się do św. Józefa. Na pamiątkę spotkania biskup ofiarował uczniom obrazki Świętej Rodziny i słodkie upominki.

Obecny na spotkaniu zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch przeczytał pierwszakom opowiadanie pt. „Szósty grudnia” z książki „Cudowne Boże Narodzenie – o radosnym przeżywaniu świąt”. Z opowiadania dzieci dowiedziały się kim naprawdę był św. Mikołaj i w jaki sposób pomagał biednym.

- Spotkaniem z biskupem Łukaszem Buzunem rozpoczynamy cykl czytań o świętach Bożego Narodzenia. Kolejne czytania odbędą się w przedszkolach. Bibliotekarki spotkają się także z najmłodszymi uczniami w szkołach podstawowych. W ten sposób próbujemy zachęcić dzieci do pielęgnowania tradycji i zwyczajów świątecznych, a przede wszystkim pokazać, że najważniejsze w czasie świąt jest dobre przeżycie tajemnicy przyjścia Jezusa na ziemię – powiedziała KAI dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Relację z wizyty biskupa w bibliotece będzie można obejrzeć w telewizji internetowej „Dom Józefa”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-07 13:18:48
miniaturka

Warszawa: Święta z Ubogimi. Któż pobieży?

Już nie Wigilię, ale Święta z Ubogimi przygotowuje w tym roku warszawska Wspólnota Sant’Egidio w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.
2017-12-07 13:48:51
miniaturka

Kazachstan: nie wystarczy wybudować kościół, potrzeba świadków

Kościół w Kazachstanie jest Kościołem rosnącym – mówią księża z Polski tam posługujący. Aby się rozwijał, potrzebna jest pomoc materialna, ale przede wszystkim obecność świadków wiary.
2017-12-07 14:16:41
miniaturka

Papież do luteranów: potrzeba konkretnych kroków na przód

Na potrzebę nieustawania w dążeniu do pełnej jedności chrześcijan wskazał Franciszek podczas audiencji dla przedstawicieli Światowej Federacji Luterańskiej.
2017-12-07 14:39:21
miniaturka

Kraków: lokalna rozgłośnia radiowa zachęca: #NieMarnuj

Radio Kraków zainicjowało projekt społeczny pod hasłem #NieMarnuj, w ramach którego będzie promować dobre postawy społeczne: kupuj odpowiedzialnie, nie wyrzucaj żywności, podziel się jedzeniem, naucz się wykorzystywać resztki.
2017-12-07 15:05:28
miniaturka

Skompletuj paczuszkę dla maluszka

Trwa akcja "Paczuszka dla Maluszka". Fundacja Małych Stópek, która zajmuje się działalnością w obronie życia, zachęca do przygotowywania podstawowych produktów dla samotnych matek z dziećmi.
2017-12-07 15:21:40
miniaturka
play

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi u św. Anny”

Już za tydzień - 14 grudnia odbędą się ostatnie w tym roku „Dialogi u św. Anny”. Na spotkanie dotyczące troski o rodzinę we współczesnym świecie zaprasza sam metropolita krakowski.