Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-10 14:42
Ks. Robert Capała

Sandomierz - młodzi posłani na oazy

Młodzi w Kościele - takie jest hasło obecnego roku formacji w Ruchu Światło-Życie. I takie przesłanie będzie przyświecało wszystkim posłanym na tegoroczne oazowe turnusy wakacyjne.

Błogosławieństwo animatorek
Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Zgodnie z oazową tradycja tuz przed wyjazdem na oazy wakacyjne odbywa się nabożeństwo posłania diakonii - czyli animatorów wraz z moderatorami na poszczególne oazy. W tym roku Ks. Krzysztof Kwiatkowski - moderator Ruchu Światło-Życie w Diecezji Sandomierskiej - zaprosił diakonię oazową do Sandomierza w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu, ok godz. 19:00 miało miejsce zawiązanie wspólnoty przy ognisku i kiełbaskach. Następnie była konferencja, w której ks. Krzysztof wyjaśnił hasło formacyjne "Młodzi w Kościele", przypomniał jak ważna jest gotowość do służby oraz przedstawił diakonie poszczególnych oaz.

Po konferencji wszyscy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z namiotem spotkania - czyli rozważaniem Słowa Bożego.

Ostatnim, najważniejszym i kulminacyjnym wydarzeniem była Eucharystia sprawowana w koncelebrze przez ks. moderatorów poszczególnych oaz. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Kwiatkowski. W homilii wskazał,na bezgraniczną miłość Pana Jezusa do nas i zachęcał wszystkich posługujących na oazach, by tę dobroć Serca Jezusowego naśladowali w swojej posłudze, by każdemu okazać serce, swoją dobrą wolę i cierpliwość. Na zakończenie Eucharystii ks. moderator pobłogosławił wszystkich moderatorów i animatorów poszczególnych turnusów, a także wręczył świecę oazy - znak jedności z Chrystusem i Kościołem.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy