Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-12-11 09:35
kk / Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Rzym: "W służbie zranionej ludzkości – w stronę solidarności międzyreligijnej"

Spotkanie organizowane przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego, Biuro Dialogu Międzyreligijnego i Współpracy Religijnej oraz Światową Radę Kościołów poruszało takie tematy jak religijność afrykańska, małżeństwa międzynarodowe czy problem wychowania do pokoju.

Autor/źródło: Fot. Pixabay

Współpraca tych instytucji trwa już od 20 lat. Owocem są m.in. ważne dokumenty, bardzo użyteczne dla poszczególnych Kościołów. O dotychczasowych owocach współpracy i perspektywach na przyszłość mówi kard. Miguel Ángel Ayuso Guixot – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

„Zostały opracowane dokumenty dotyczące małżeństw międzyreligijnych, na temat modlitwy, religijności afrykańskiej, dalej na temat świadectwa chrześcijańskiego w świecie zróżnicowanym religijnie, a także na temat wychowania do pokoju. Nasz świat, jak to nieustannie powtarza w swoich przemówieniach Papież Franciszek jest na wiele sposobów poraniony, także przez to wszystko, co widzimy każdego dnia: degradacja, populizmy, nadużywanie władzy, nierówności, rodziny, które cierpią również z powodu niedostatku, degradacja moralna.“


źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, konferencja, Kard. Ayuso Guixot