Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-03 15:43
Wydawnictwo Promic

Rachunek sumienia dla dzieci

Znakomita pomoc w przygotowaniu do sakramentu pokuty.

Autor/źródło: Wydawnictwo Promic

Niezbędna przed pierwszą i każdą kolejną spowiedzią. Napisana przystępnie książeczka wyjaśnia przebieg i znaczenie poszczególnych części sakramentu. Ksiądz Stanisław Drozdowski, doświadczony spowiednik, zrozumiałym dla dzieci językiem tłumaczy na przykład, czym jest sumienie czy al za grzechy. W książeczce znajduje się wzór spowiedzi dla najmłodszych oraz miejsce na notatki.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-03 14:08:37
miniaturka

Niemcy: polemika wokół obrad zgromadzenia Drogi Synodalnej

We Frankfurcie nas Menem obradowało w dniach 30 stycznia - 2 lutego pierwsze zgromadzenie Drogi Synodalnej – procesu dialogu na temat wewnętrznych reform w Kościele katolickim w Niemczech. Jak zaznaczyli jej uczestnicy, spotkanie miało przede wszystkim charakter przygotowawczy do dalszej debaty.
2020-02-03 14:21:59
miniaturka

Kościół luterański w Szwecji za azylem dla dzieci-migrantów

Sposób traktowania przez władze dzieci-migrantów, którym nie towarzyszą żadni dorośli opiekunowie jest powodem do wstydu dla całej Szwecji - powiedział Mats Klockljung, jeden z organizatorów kampanii na rzecz amnestii dla nielegalnych imigrantów, która ruszyła w Szwecji.
2020-02-03 15:54:10
miniaturka

Chrześcijanie w Nigerii prześladowani. Świat patrzy i nie reaguje.

Jeden z czterech porwanych w ubiegłym miesiącu w Nigerii seminarzystów został zabity. Michael Nnadi miał 18 lat. Pozostali trzej chłopcy zostali uwolnieni przez porywaczy. Ciało zidentyfikował biskup diecezji Sokoto, Matthew Hassan Kukah, o czym poinformował w swoim oświadczeniu.
2020-02-03 18:17:11
miniaturka

Olimpiada Teologii Katolickiej po I etapie

Zakończył się szkolny etap ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiego. W tym roku towarzyszy jej hasło: "Dumni z Ewangelii i z Polski".
2020-02-03 18:25:23
miniaturka

Wzrasta zapotrzebowanie na katolicki skauting

W Rzymie obradował zarząd Federacji Skautingu Europejskiego. Jest to międzynarodowe stowarzyszenie katolickie, oficjalnie uznane przez Stolicę Apostolską. Skauci Europy otwarcie deklarują swą przynależność do Kościoła i dbają o kształtowanie katolickiej tożsamości swych podopiecznych.
2020-02-04 08:15:55
miniaturka

Utrudnienia dla działalności pro-life na brytyjskich uczelniach

Brytyjskie uniwersytety programowo uderzają w swobodę wypowiedzi. Badając ten problem Komitet Praw Człowieka ONZ wykazał, iż uczelnie modelowo utrudniają i wręcz uniemożliwiają działalność studenckim organizacjom obrony życia poczętego.