Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-18 12:00
Wydawnictwo Promic

Pory roku serca

"Mógłbym więc powiedzieć tym, którzy przeczytają tę książkę: czym ty jesteś, ja też tym jestem, i to, co wyjawiam na tych stronicach, łączy się z tym, co najbardziej ludzkie i najbardziej subtelne w twoim sercu." - André Daigneault.

Autor/źródło: Wydawnictwo Promic

"To, co jest najbardziej osobiste, jest też najbardziej uniwersalne” - ta myśl przekonała autora, by podzielić się z innymi prywatnymi przemyśleniami. Z osiemnastu refleksji powstała książka o życiu. Podzielona na cztery części jak cztery pory roku, momentami refleksyjna, momentami radosna, lektura do codziennych przemyśleń.

"Strony te należy smakować powoli, jak ulubioną lekturę czytaną do poduszki, jak lekturę, po którą sięga się przed snem, w ciszy, w samotności. Gdzieniegdzie poważyłem się na styl poetycki, gdyż jak mówił błogosławiony Antoine-Frédéric Ozanam, wielki apostoł miłosierdzia: >>Opatrzność sprawia, że są w społeczeństwach poeci, podobnie jak sprawia, że ptaki zakładają gniazda w ruinach po to, by je pocieszyć<<. Poniższe stronice opowiadają po prostu o życiu, o moim życiu i o twoim życiu, a przede wszystkim o tym Źródle wody żywej, ukrytym w sercu świata, które pragnie, by z Niego pić." - André Daigneault.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-17 15:10:24
miniaturka

Wielokulturowość i wielowyznaniowość tematami obrad Synodu Biskupów

Kontekst społeczny młodych katolików, którzy żyją w społeczeństwach wielokulturowych i wielowyznaniowych, znalazł się w centrum obrad synodalnych 17 października.
2018-10-17 15:38:17
miniaturka

Carl Anderson: czy współczesną kulturę da się zewangelizować?

„Nikomu nie godzi się trwać w bezczynności” - cytował Jana Pawła II Zwierzchnik Rycerzy Kolumba w wystąpieniu na międzynarodowej konferencji „Veritatis splendor”.
2018-10-17 15:55:40
miniaturka
play

Bitwa o wiarę - Transmisja spotkania mężczyzn w Krakowie

17 października w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Gościem będzie Jacek Szempliński, który podejmie ważny temat: "Bitwa o wiarę". Zapraszamy na transmisję online.
2018-10-17 18:45:54
miniaturka

Abp Chaput: prawdziwym problemem Kościoła jest cicha apostazja

Kościół nie przekazuje młodym pokoleniom pełni chrześcijańskiej wiary – uważa abp Charles Chaput, delegat Episkopatu Stanów Zjednoczonych na Synod o młodzieży. Mówił on o tym w swym wystąpieniu w auli synodalnej.
2018-10-17 19:02:00
miniaturka

Daniel Ange przekonuje synod do szkół ewangelizacji

Najlepszymi ewangelizatorami młodych są sami młodzi, którzy nie starają się ich do czegokolwiek przekonać, ale po prostu dzielą się swoim szczęściem – uważa ojciec Daniel Ange, założyciel międzynarodowych szkół ewangelizacji Młodzi i Światło.
2018-10-17 20:53:13
miniaturka

Międzynarodowa konferencja „Wspólnota – rodzina – ojcostwo – współczesne wyzwania”

„Wspólnota – rodzina – ojcostwo – współczesne wyzwania” to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się 17 października w Warszawie w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.