Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-28 12:00
Redemptoryści

Pomóż zbudować dom dla niepełnosprawnych!

Stowarzyszenie dzięki dobroci Darczyńców zebrało 200.000 zł. Mamy już również działkę budowlaną. Prosimy bardzo o pomoc byśmy mogli zebrać jeszcze 145.000 zł i zrealizować nasze marzenie.

Podopieczni z rodzinami i wolontariuszami

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Tuchowie potrzebuje dla podopiecznych Domu „ Nadziei” 

Dom zapewni osobom z niepełnosprawnościami godne warunki rozwoju i rehabilitacji.

Dom posiadał będzie świetlicę, salę do organizowania spotkań dla wszystkich członków stowarzyszenia, biuro bardzo potrzebne do prowadzenia działalności stowarzyszenia, pomieszczenia rehabilitacyjne, kaplicę i inne niezbędne pomieszczenia sanitarne i socjalne. 

Wpłat na cel budowy domu można dokonywać na serwisie zrzutka.pl, pod podanym poniżej linkiem.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja” w Tuchowie działa już od 30 lat. Jego celem jest troska o osoby niepełnosprawne w naszej społeczności. W tym czasie organizowaliśmy grupowe wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne w różnych miejscach Polski, akcje charytatywne, spotkania w plenerze, ogniska oraz wyjazdy integracyjne. Towarzyszy nam wsparcie wolontariuszy oraz miejscowej wspólnoty redemptorystów.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-27 13:22:58
miniaturka

Zielony dekalog turysty: nie zadeptajmy tego, co najcenniejsze

„Jeśli planujesz odwiedzić rezerwat przyrody, pamiętaj, że jesteś w nim gościem. To nie ty jesteś w nim najważniejszy" - przypomina turystom Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, proponując na wakacje Zielony dekalog turysty. „Nie zadeptajmy tego, co najcenniejsze" - apelują ekolodzy.
2021-06-27 13:35:20
miniaturka

Trwa pomoc poszkodowanym przez tornado w Czechach. Apel o wsparcie sąsiadów

Caritas Polska apeluje o udział w zbiórce funduszy na pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku nawałnic nad Morawami Południowymi. To jedna z największych katastrof w Czechach od lat 90-tych.
2021-06-27 15:24:29
miniaturka

Duża popularność Matki Bożej Nieustającej Pomocy... w Hiszpanii!

27 czerwca przypada święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Hiszpanii wciąż cieszy się dużą popularnością. Tradycyjnie organizowane są nowenny przygotowujące do tego święta. Po pandemicznej przerwie w tym roku na ulice ponownie wyszły też procesje.
2021-06-27 20:49:19
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dziś coraz ciszej mówimy o grzechach, które legły u podstaw zagłady Sodomy i Gomory. Tylko prawdziwe nawrócenie i tylko uznanie w Bogu Pana i władcę świata może sprawić, że Bóg zachowa nas bez liczenia, ilu sprawiedliwych nam pozostało. Czy pamiętam, za co Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę?
2021-06-28 09:08:22
miniaturka

Kolejny raport: 368 zgłoszeń, 292 oskarżonych księży i zakonników

W okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2020 wpłynęło do diecezji oraz zakonów męskich w Polsce 368 zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seksualnego osób małoletnich poniżej oraz powyżej 15 roku życia. Zgłoszenia dotyczą czynów z lat 1958-2020. O przestępstwa seksualne wobec małoletnich, które miały być popełnione w tym czasie, oskarżonych zostało 292 księży oraz zakonników. To dane najnowszego raportu przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego we współpracy z Biurem Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Badania zostały sfinansowane przez Fundację Świętego Józefa KEP.
2021-06-28 09:35:19
miniaturka

Abp Gądecki: Nie istnieje coś takiego jak prawo do aborcji. Każdy ma prawo do życia!

Rezolucja Parlamentu Europejskiego przyjmująca proaborcyjny raport Chorwata Matića jest pozbawiona mocy prawnej i przekracza wszelkie granice etyczne – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu przypomniał, że każdy człowiek ma prawo do życia.