Strona główna
opoka.org.pl
2024-05-24 15:32
KWK

Plakat promujący lekcję religii

Nasz „pomysł” to merytoryczna informacja dla rodziców, którzy mogą nie mieć wiedzy co niesie lekcja religii dla ogólnoludzkiego wychowania ucznia.

Na plakacie jest kod QR (odnośnik do filmu.) Film przygotowany przez jedną z nauczycielek lekcji religii, która działa z pasją i entuzjazmem.

Stawialiśmy na proste treści, prosty przekaz i język korzyści - współcześnie chyba najbardziej skuteczny.

Jednocześnie zachęcamy do propagowania akcji „Rodzicu – Inwestuj, nie wypisuj!”, aby uświadomić rodziców uczniów o ich wpływie na organizację lekcji religii w przedszkolach i szkołach.

Szczegóły na plakacie.

Ks. Krystian Wilczyński

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-05-23 09:47:20
miniaturka

Pielgrzymka Polonii Szwajcarskiej do Einsiedeln

W poniedziałek, 20 maja - w drugi dzień Świąt Zesłania Ducha św. odbyła się coroczna pielgrzymka Polonii Szwajcarskiej do Einsiedeln. Pielgrzymka gromadzi Polonię ze wszystkich zakątków Szwajcarii, w tym roku uczestniczyli również pielgrzymi z Niemiec i Polski. Pielgrzymka została zorganizowana przez Koordynatora Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii ks prof. Krzysztofa Wojtkiewicza, głównym celebransem był Biskup Grzegorz Olszowski z diecezji katowickiej. Mszę św. Koncelebrowało wielu księży z polskiej Misji Katolickiej. Na pielgrzymkę przybyło wielu Polaków, w tym JE Pani ambasador RP Iwona Kozłowska.
2024-05-23 12:09:42
miniaturka

"Rodzina polonijna miejscem spotkania i rozwoju"

Zbliża się VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. Tematem tegorocznego Kongresu będzie rodzina jako miejsce spotkania i rozwoju” - powiedział Family News Service delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. „Będzie czas na konferencje, warsztaty, wspólną modlitwę, spotkania z tymi, którzy zajmują się problematyką rodzinną. Ksiądz Biskup zaprosił do wzięcia udziału w VII Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia br. w Brukseli. Trwają zapisy.
2024-05-24 15:18:35
miniaturka

Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN

Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych
2024-05-27 08:26:26
miniaturka

Wolni. Podróż do wnętrza

Od 31 maja w polskich kinach będzie można zobaczyć film
2024-06-03 09:18:30
miniaturka

Polskie dzieci w krainie ognia i lodu

Na co dzień chodzą do szkół islandzkich, w soboty uczą się języka polskiego w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Reykjavíku. Placówka umożliwia prawie 200 polskim dzieciom w Islandii udział w różnorodnych inicjatywach poświęconych kulturze i historii Polski. „Dzieci są wszędzie takie same, zawsze ciekawe wszystkiego” – mówi dyrektor Szkoły Polskiej s. Beata Ciszewska MChR. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.
2024-06-05 08:12:34
miniaturka

Odbyło się zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

W Warszawie obradowała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski