Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-27 17:33
www.wsdsac.pl

Ołtarzew: Celem w seminarium nie jest tylko zostanie księdzem

J.E. Ks. Robert kard. Sarah odwiedził 24 października 2017 r. Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie.

Autor/źródło: www.wsdsac.pl

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów - Ks. Robert kard. Sarah, wygłosił konferencję skierowaną do seminarzystów oraz odpowiadał na pytania zadawane przez zgromadzonych na spotkaniu.

W pallotyńskim seminarium, w imieniu całej wspólnoty, ks. Mirosław Mejzner SAC, rektor, powitał Eminencję. Dalej kard. Sarah poprowadził krótką modlitwę wspólnotową w języku łacińskim, po czym wygłosił kilkunastominutową konferencję. Hierarcha zaznaczył, że Panem seminarium i pierwszym Mistrzem jest Jezus Chrystus. Powiedział m.in.:

Celem w seminarium nie jest tylko zostanie księdzem. Tutaj powinniście nauczyć się stawać ofiarą. Chrystus jest Ofiarą, która zbawiła człowieka. Musimy nauczyć się od Chrystusa jak ofiarowywać swoje życie, czynić ze swojego życia ofiarę dla Boga.

Jak zauważył Prefekt, ofiara oznacza zgodę na bycie zabitym, więc stawać się kapłanem to przygotowywać się do tego, by być zabitym jak Baranek Boży. Życia pokornego i ofiarnego można się uczyć od naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Bliski współpracownik papieża stwierdził, że alumni powinni budować swoje powołanie na trzech filarach, którymi są: Krzyż, Hostia i Dziewica. Bowiem na Krzyżu dokonało się nasze zbawienie, a życie, które ofiarujemy winniśmy karmić Hostią. Od Dziewicy mamy się uczyć jak przygarniać innych i jak wsłuchiwać się w głos Mistrza.

Po konferencji, którą z języka włoskiego tłumaczył Ksiądz Rektor, był czas na pytania od zebranych w kaplicy seminaryjnej pw. Świętej Rodziny z Nazaretu. Na każde z pytań Kardynał udzielił odpowiedzi pozostawiając wiele zdań do głębszej, osobistej refleksji. Kończąc spotkanie, Kardynał udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Seminarium odwiedzili także: ks. Luis Clavelle, filozof, były rektor Papieskiego Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie oraz Prezydent Papieskiej Akademii św. Tomasza z Akwinu, a także Antoni Gaspari, watykanista.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-27 15:00:06
miniaturka

Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej w Krakowie

W dniach 8-12 listopada 2017 roku w Krakowie, odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II".
2017-10-27 15:20:30
miniaturka

Prymas Polski: Reformacja miała wpływ na rozwój doktryny katolickiej

Na niewątpliwy wpływ Reformacji na rozwój doktryny katolickiej wskazał w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Prymas Polski uczestniczy dziś w Warszawie w krajowych, centralnych obchodach 500-lecia Reformacji.
2017-10-27 15:52:44
miniaturka
play

Jak zmienić swoją żonę?

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Mariusz Marcinkowski i Jarosław Kumor ze wspólnoty Przymierze Wojowników, którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim wyjaśniali, czym zajmują się wojownicy Chrystusa.
2017-10-27 17:49:32
miniaturka

Bielsko-Biała: „DMki” – wspólnota Dzieci Maryi na PSALLITE DEO

XX Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej PSALLITE DEO 2017 w Kętach.
2017-10-27 17:53:01
miniaturka

USA pomoże prześladowanym na Bliskim Wschodzie bezpośrednio

Wiceprezydent USA Mike Pence zwrócił uwagę na fakt, iż Organizacja Narodów Zjednoczonych nie udziela odpowiedniej pomocy wyznawcom Chrystusa prześladowanym na Bliskim Wschodzie.
2017-10-27 18:06:28
miniaturka

Watykan: debata o przyszłości Europy

W Watykanie rozpoczęła się dziś kościelno-polityczna debata na temat przyszłości Unii Europejskiej. W dwudniowym spotkaniu pod hasłem: „Przemyśleć na nowo Europę” uczestniczą przedstawiciele krajowych episkopatów i świata polityki.