Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-27 15:46
S. Zielińska / Salve TV

Jak zmienić swoją żonę?

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Mariusz Marcinkowski i Jarosław Kumor ze wspólnoty Przymierze Wojowników, którzy w rozmowie z Piotrem Otrębskim wyjaśniali, czym zajmują się wojownicy Chrystusa.

- Ci wojownicy, to przede wszystkim duchowo. Walka duchowa, którą toczymy jako mężczyźni, to jest to odzwierciedlenie tego miana wojownika. Myślę, że to oddaje pełną istotę naszej formacji w ramach wspólnoty, codziennej pracy, która nie składa się z jakichś wielkich rzeczy, ale powolnych kroczków, które w perspektywie dają pewny efekt. Oto wojujemy, żeby codziennie przybliżać się do Boga - mówił Jarosław Kumor.

- Niektórzy mówią, że jesteśmy grupą paramilitarną. Sięgamy do biblijnej koncepcji wojownika – podkreślał Mariusz Marcinkowski.

- Mistrzem jest Jezus Chrystus. To jest wzór męskości, który staramy się czerpać w sposób codzienny – zaznaczyli goście.

Goście Tematu Dnia odnieśli się do inicjatywy GROM.

- W walce duchowej nasze żony stają wobec różnych wyzwań, my stajemy przed nimi, żeby je osłaniać. Jesteśmy dla nich takim supportem duchowym. Nasza służba ma służyć rodzinie, naszym małżonkom, naszym dzieciom, a to nie obejdzie się bez modlitwy, bez oddania, zawierzenia naszych rodzin Bogu – opowiadał Mariusz Marcinkowski.

- To piękny wymiar tego, że ja nie tylko modlę się za swoją żonę, ale i za 19 pozostałych żon, które są w tym teamie. Jest mnóstwo świadectw chłopaków, którzy mówią o tym, że żony reagują na to w niesamowity sposób - dodawał.

Członkowie wspólnoty Przymierze Wojowników wyjaśniali również, jakie efekty przynosi modlitwa GROM-u i tłumaczyli, na czym polega Oblężenie Jasnej Góry, które będzie miało miejsce 4 listopada 2017 r.

Więcej:

www.odwazni.pl

www.przymierzewojownikow.pl

oblezenie.mezczyzni.net


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy