Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-12 10:26
JR

Od ogłoszenia wyroku TK doszło do ponad 150 ataków na kościoły

Od czasu ogłoszenia wyroku TK ws. aborcji eugenicznej wzrosła liczba ataków na kościoły. Jak podał na Twitterze Wojciech Wybranowski, według Komendy Głównej Policji od 25 października do 2 marca były to aż 152 przypadki.

Autor/źródło: YouTube

Jak poinformowała KG Policji w ciągu ponad czterech miesięcy 39 razy dopuszczono się czynów kwalifikowanych jako obraza uczuć religijnych, 13 razy zakłócono nabożeństwa, 29 razy zniszczono zabytki, 13 razy zniszczono pomnik religijny, 58 razy doszło do uszkodzenia mienia.

Są to przypadki, które zostały zgłoszone i w których podjęto działania policyjne. Mogłoby ich więc być jeszcze więcej.

Wzrost agresji wobec kościołów widać gołym okiem. Ostatnio, mimo że emocje po publikacji wyroku TK opadły, miało miejsce co najmniej kilka: w Warszawie, Poznaniu, Paradyżu, Myślenicach, Rzeszowie, Olsztynie (więcej tutaj>>). 

Strajk Kobiet nie tylko nie potępił agresji wobec miejsc kultu, ale wręcz do niej nawoływał. Marta Lempart usłyszała nawet zarzuty nawoływania do przestępstwa. Wiele z tych aktów wandalizmu oznacza malowanie symboli lub napisów proaborcyjnych czy antykościelnych na ścianach kościołów.

Jak podaje portal wPolityce.pl, niedawny atak na kościół pod wezwaniem św. Augustyna także dokonali uczestnicy proaborcyjnych manifestacji Strajku Kobiet. Również pobicia księdza w Myśliborzu dopuścił się zwolennik Marty Lempart.

Źródło: Twitter, wPolityce.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-12 10:14:07
miniaturka

Rodzina, formacja kapłańska, ochrona dzieci i młodzieży - to główne tematy zebrania KEP

Katecheza w szkołach, sytuacja rodzin, sprawy Fundacji Świętego Józefa, zaangażowanie świeckich w sprawy Kościoła oraz formacja prezbiterów w Polsce – to główne kwestie poruszane podczas 388. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które zakończyło się 11 marca w Warszawie.
2021-03-12 10:20:55
miniaturka

Amerykańscy biskupi przeciwni finansowaniu aborcji z podatków federalnych

Konferencja Episkopatu Stanów Zjednoczonych wyraziła zaniepokojenie tym, że przyjęty przez senat tego kraju plan ratowania gospodarki pozwoli na finansowanie aborcji z podatków federalnych.
2021-03-12 10:24:17
miniaturka

Dworczyk: otrzymaliśmy informację o zmniejszeniu dostaw szczepionek AstraZeneca

Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy informację o zmniejszeniu dostaw szczepionki firmy AstraZeneca; do końca marca będzie ich o 550 tys. mniej - poinformował w piątek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
2021-03-12 10:58:07
miniaturka

Misjonarzy wspiera już prawie 53 tys. osób. Można dołączyć w każdej chwili!

Trwa ósma edycja akcji „Misjonarz na Post” organizowana przez redakcję „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl. Obecnie misjonarzy wspiera około 53 tys. osób. Nadal można dołączyć!
2021-03-12 12:00:03
miniaturka

Aby troszczyć się o innych, najpierw trzeba zatroszczyć się o siebie!

Troska o siebie nie tylko jest czymś koniecznym w życiu każdego dojrzałego człowieka, ale także świetnie współgra z duchowością chrześcijańską. Pisze o tym Julia Marie Hogan w książce „Najpierw ty! Jak zatroszczyć się o siebie, by móc troszczyć się o innych” (Wydawnictwo eSPe), którą poleca s. Anna Maria Pudełko.
2021-03-12 12:02:24
miniaturka

Bp Marek Solarczyk duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II

Bp Marek Solarczyk został duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II. W Polsce i na świecie jest 1005 placówek oświatowych, których patronem jest papież Polak.