Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-10 08:40
Piotr Sobanski

Ochrona przed chrystianofobią na gruncie polskiego prawa karnego

Wkrótce ukaże się artykuł adwokata dr. Piotra Sobańskiego z Zielonej Góry pt. "Ochrona przed chrystianofobią na gruncie polskiego prawa karnego".

adwokat dr Piotr Sobański - Zielona Gora
Autor/źródło: piotr.sobanski@adwokatura.pl

Chrystianofobia jako motywacja może prowadzić do popełniania przestępstw przeciwko chrześcijaństwu oraz chrześcijanom. W artykule zostały omówione przepisy polskiego prawa karnego, które chronią chrześcijan przeciwko dyskryminacji i uprzedzeniom na tle religijnym. Polski Kodeks Karny z 1997 r. zawiera szereg regulacji, które chronią prawa chrześcijan. Te regulacje są wystarczające do zwalczania przejawów chrystianofobii w Polsce.

Na chwilę obecną istnieje możliwość zapoznania się z tekstem tutaj. Ostateczna wersja tego artykułu ukaże się na stronie ordoiuris.pl lub kulturaprawna.pl.

adw. dr Piotr Sobański LL.M. (Zielona Góra)
piotr.sobanski@adwokatura.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-09 15:57:34
miniaturka

Mały cud

Tomek ma dziś 7 lat i nie różni się od swoich rówieśników niczym z wyjątkiem wrażliwości. A jeszcze 4 lata temu, rodzice bali się, że będzie musiał chodzić do szkoły integracyjnej.
2019-12-09 16:18:23
miniaturka

REKOLEKCJE BIBLIJNE - NAŁĘCZÓW

Rekolekcje Biblijne w Nałęczowie - zimowy weekend 10-12 stycznia 2020 r. Rekolekcje Apokalipsa św. Jana - Księga lęku czy nadziei? będzie prowadził Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel. Rekolekcje te będą okazją do odczytania losów naszego pokolenia i spojrzenia w przyszłość w świetle słowa Bożego. W każdym z nas jest oczekiwanie na spełnienie obietnic Boga i tęsknota za pokojem bez granic. Czy Apokalipsa zapowiada taki czas? Odpowiedz na to pytanie otrzyma każdy, kto w ciszy Domu Rekolekcyjnego PROMIEŃ, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, zatrzyma się i zechce wziąć udział w tych rekolekcjach.
2019-12-09 17:03:30
miniaturka

Modlitwa za zranionych w Kościele

„Modlitwa za zranionych w Kościele” jest inicjatywą świeckich katolików. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 15 grudnia br. w kościele św. Marka w Krakowie.
2019-12-10 07:10:35
miniaturka

Naukowo i ekumenicznie o energetyce w Jeleniej Górze

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyła się VI edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2019
2019-12-10 08:26:25
miniaturka

Franciszek zaprezentuje dzieła swego mistrza

Już niebawem papież Franciszek zaprezentuje zbiór pism swego duchowego ojca - Miguela Ángela Fiorito. Treści tam zawarte należą przede wszystkim do dziedziny duchowości.
2019-12-10 09:44:34
miniaturka

Papież: potrzebne wychowanie do zaangażowania obywatelskiego

„Dziękuję za waszą wrażliwość na najmniejszych braci i siostry. Niech Bóg wynagrodzi wasze hojne zaangażowanie i oświeca was zawsze na drodze umacniania braterstwa” – te słowa Papież skierował do dobroczyńców organizacji A Chance in Life (Szansa na życie).