Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-09 17:01
PS

Modlitwa za zranionych w Kościele

„Modlitwa za zranionych w Kościele” jest inicjatywą świeckich katolików. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 15 grudnia br. w kościele św. Marka w Krakowie.

– Osoby, które czują potrzebę modlitwy za pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym, za ich  rodziny  i  wspólnoty,  za  kapłanów – zapraszamy do  kościoła  św.  Marka  w Krakowie, 15 grudnia 2019 r.  na godzinę 17.00 – zachęcają krakowski delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz duszpasterz osób pokrzywdzonych w archidiecezji krakowskiej. „Modlitwa za zranionych w Kościele” jest inicjatywą świeckich katolików z Krakowa.

Pierwsze takie nabożeństwo odbyło się w lipcu 2019 r. w kościele św. Idziego w Krakowie, kolejne w październiku w kościele św. Marka, najbliższe zaplanowane jest na 15 grudnia. Na spotkania składa się Msza św. w intencji osób, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy w Kościele i modlitwa połączona z wysłuchaniem świadectw osób, które padły ofiarą molestowania seksualnego ze strony osób duchownych. Kontynuacją spotkania jest rozmowa przy kawie i herbacie. Każdorazowo przy okazji tych spotkań można wesprzeć finansowo inicjatywę „Zranieni w Kościele”, która poprzez telefon zaufania dla skrzywdzonych (800 280 900) wspiera osoby wykorzystywane seksualnie.

„Dla wielu osób skrzywdzonych niezwykle ważne jest poczucie przynależności do wspólnoty. Chcą one doznawać uzdrowienia – w tej wspólnocie parafialnej, w której zostały zranione. Osoby te wyrażają potrzebę modlitwy razem ze świeckimi i duchownymi, aby poprzez Eucharystię i modlitwę za siebie nawzajem tworzyć przestrzeń uzdrowienia dla siebie, swoich bliskich i całej wspólnoty. Poprzez dawanie świadectwa chcą udzielać wsparcia innym ofiarom oraz wskazywać drogę do radzenia sobie w dalszym życiu, do trwania w wierze i wspólnocie Kościoła, do przebaczenia sprawcy” – zwracają uwagę ks. Marcin Cholewa i ks. Artur Chłopek. Krakowski delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz duszpasterz osób pokrzywdzonych wspólnie napisali list do proboszczów archidiecezji krakowskiej. Zachęcają w nim m.in. do podejmowania inicjatyw, które pomogą osobom skrzywdzonym w uzdrowieniu przy wsparciu wspólnoty parafialnej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-09 15:55:22
miniaturka

W całej Polsce wigilie dla ubogich, bezdomnych i samotnych

Co roku w całej Polsce diecezjalne oddziały Caritas oraz wspólnoty organizują wieczerze wigilijne dla bezdomnych, ubogich i samotnych. Potrzebujący w tym roku spotkają się przy stole m.in. w największych polskich miastach.
2019-12-09 15:57:34
miniaturka

Mały cud

Tomek ma dziś 7 lat i nie różni się od swoich rówieśników niczym z wyjątkiem wrażliwości. A jeszcze 4 lata temu, rodzice bali się, że będzie musiał chodzić do szkoły integracyjnej.
2019-12-09 16:18:23
miniaturka

REKOLEKCJE BIBLIJNE - NAŁĘCZÓW

Rekolekcje Biblijne w Nałęczowie - zimowy weekend 10-12 stycznia 2020 r. Rekolekcje Apokalipsa św. Jana - Księga lęku czy nadziei? będzie prowadził Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel. Rekolekcje te będą okazją do odczytania losów naszego pokolenia i spojrzenia w przyszłość w świetle słowa Bożego. W każdym z nas jest oczekiwanie na spełnienie obietnic Boga i tęsknota za pokojem bez granic. Czy Apokalipsa zapowiada taki czas? Odpowiedz na to pytanie otrzyma każdy, kto w ciszy Domu Rekolekcyjnego PROMIEŃ, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, zatrzyma się i zechce wziąć udział w tych rekolekcjach.
2019-12-09 22:17:07
miniaturka

Ochrona przed chrystianofobią na gruncie polskiego prawa karnego

Wkrótce ukaże się artykuł adwokata dr. Piotra Sobańskiego z Zielonej Góry pt. "Ochrona przed chrystianofobią na gruncie polskiego prawa karnego".
2019-12-10 07:10:35
miniaturka

Naukowo i ekumenicznie o energetyce w Jeleniej Górze

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyła się VI edycja Konferencji Naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2019
2019-12-10 08:26:25
miniaturka

Franciszek zaprezentuje dzieła swego mistrza

Już niebawem papież Franciszek zaprezentuje zbiór pism swego duchowego ojca - Miguela Ángela Fiorito. Treści tam zawarte należą przede wszystkim do dziedziny duchowości.