Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-13 22:00
ks. Sławek Murawka SChr

O powołaniu Macieja na Apostoła.

Apostoła Macieja powołano w miejsce Judasza w przedziwny sposób; przez losowanie. Jednak dziś na celebracji tego święta kładzie się cień...

Powołanie może zostać "oznajmione" na wiele różnych sposobów. W tym wypadku przez zwykłe (?) losowanie. Mój tato był obruszony, kiedy usłyszał, że czyjś syn poszedł do seminarium, żeby ładnie wyglądać w sutannie... Dziś ten syn jest wzorowym księdzem, a ci, którzy głosili kazania jeszcze przed seminarium dawno gdzieś się zagubili.

Kiedy natomiast w tych dniach w Polsce czy po polsku mówimy o powołaniu, to wielu od razu kojarzy tę rzeczywistość ze złem, które właśnie zostało obnażone. Z troską pochylając się nad ofiarami tego zła i próbując im pomóc, wyciągnijmy mądre wnioski i uczmy się jak zapobiegać takim tragediom...

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-13 15:56:33
miniaturka

"Chata Medyka" - Caritas Polska i Redemptoris Missio na Madagaskarze

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki spotkał się z o. Markiem Ochlakiem OMI, proboszczem z miejscowości Befasy na Madagaskarze, oraz Jackiem Jaroszem z fundacji Redemptoris Missio.
2019-05-13 16:02:58
miniaturka

Syria: czworo dzieci zginęło podczas ataku terrorystycznego

W Syrii w wyniku ataku grup terrorystycznych na chrześcijańską wioskę Al-Sekelbiya zginęło czworo dzieci oraz jedna osoba dorosła.
2019-05-13 17:30:33
miniaturka

Relacja ze szkolenia KIOD – „Vademecum ochrony danych osobowych”

W dniach 6-8 maja 2019 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem odbyło się szkolenie zatytułowane „Vademecum ochrony danych".
2019-05-14 08:20:10
miniaturka

Islamiści z zimną krwią zabili księdza i wiernych

Sześć osób, wśród nich ksiądz, zginęło w wyniku zamachu na katolicki kościół w Burkina Faso. Islamscy dżihadyści zaatakowali w trakcie niedzielnej Mszy. Swe ofiary wybrali z zimną krwią i zastrzelili bez litości.
2019-05-14 08:31:47
miniaturka

Kard. Parolin o pozytywnym postępie w dialogu z Chinami

Po raz pierwszy w historii watykański Sekretarz Stanu udzielił wywiadu dziennikowi należącemu do Chińskiej Partii Komunistycznej. Dla wydawcy „Global Times” to wyraz „pozytywnego postępu” w relacjach chińsko-watykańskich.
2019-05-14 08:35:10
miniaturka

Francja: katedry ewangelizują, potwierdzają to neofici

Gotyckie katedry to doskonały sposób na ewangelizację. Przekonują się o tym francuscy biskupi. W ubiegły weekend już po raz 12-ty zorganizowano w tym kraju noc katedr.