Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-05-13 17:27
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Relacja ze szkolenia KIOD – „Vademecum ochrony danych osobowych”

W dniach 6-8 maja 2019 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” w Zakopanem odbyło się szkolenie zatytułowane „Vademecum ochrony danych".

Księżówka- Zakopane
Autor/źródło: https://www.ksiezowka.zakopane.pl/

Było to kolejne z serii organizowanych przez Kościelnego Inspektora Ochrony Danych szkoleń dla podmiotów kościelnych z ochrony danych osobowych. Tym razem szkolenie było poświęcone przygotowywaniu kluczowych dokumentów związanych z ochroną danych osobowych, szczególnie w prowadzeniu placówek edukacyjno-wychowawczych.

Wykład otwierający wygłosił ks. Piotr Kroczek – Kościelny Inspektor Ochrony Danych, który wprowadził zgromadzonych w temat spotkania oraz omówił podstawowe zagadnieniach związane z przetwarzaniem danych oraz wskazał na różnice i podobieństwa między RODO i Dekretem KEP z dnia 13 marca 2018 r.

Podczas trzydniowego szkolenia swoje warsztaty prowadzili kanoniści i prawnicy – specjaliści z zakresu ochrony danych. Audytorium mogło wysłuchać także wykładów dotyczących odpowiedzialność prawnej i kanonicznej administratora danych osobowych i inspektora ochrony danych. Prowadzone zajęcia dotyczyły także właściwego sporządzenia oraz wdrożenia dokumentacji związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych. Uczestnicy mogli także zapoznać się z zasadami prawidłowego sporządzani polityk bezpieczeństwa, umów z podmiotami przetwarzającymi oraz poznać praktyczne sposoby przeciwdziałania zagrożeniom dla systemu bezpieczeństwa, np. poprzez prawidłową analizę ryzyka i ocenę skutków.

Podczas spotkania była także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi zajęcia oraz przedstawienia kazusów, z którymi mają do czynienia w praktyce działania podmiotów kościelnych.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: szkolenie, RODO, KIOD, ochrona danych