Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-23 06:59
ks. Sławek Murawka SChr

O mądrości Apostołów, dystansie i spokojnym podejściu do trudności.

Niby to przecież wiemy: Biblia jest nie tylko opowieścią, ale również lekcją. A w praktyce często tak trudno nam się na niej uczyć...

Czwartkowe czytanie z Dziejów Apostolskich znów pokazuje mądrość Apostołów: do pojawiających się niesnasek podchodzą ze spokojnym dystansem i szukają rozwiązań, które przynoszą pokój każdej ze stron. A właściwie to nawet bardziej jednoczą sprzeciwiające się sobie strony, tworząc po prostu wspólnotę, nie tyle grodząc i dzieląc, żeby nie było sporów, nie tyle oddalając od siebie, ile tak łączą, żeby w tym skomplikowanym organizmie, jakim jest powstający Kościół, każdy znalazł swoje miejsce i swoją rolę.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-05-22 16:04:36
miniaturka

Papież zawierzył Polaków opiece Maryi!

Ojciec Święty zawierzył Polaków opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję ogólną zachęcił do modlitwy za polskie rodziny.
2019-05-22 16:09:39
miniaturka

Papież: Duch Święty jest pierwszym autorem modlitwy w nas

Papież Franciszek zakończył cykl katechez poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”. Wyraża ona dziecięcą bliskość, a równocześnie stanowi wyraz odwagi.
2019-05-22 18:32:13
miniaturka
play

Festiwal Życia 2019

Poszukujesz nowych wrażeń? Chcesz poznać nowych ludzi i spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody? Nie czekaj, zapisz się już dziś!
2019-05-23 07:40:37
miniaturka

Przewodniczący KEP: Księża Biskupi przepraszają wszystkich, których dotknął ten grzech

Księża Biskupi wyrazili swój smutek z powodu cierpienia osób pokrzywdzonych przez niektórych duchownych, przepraszając wszystkich, których dotknął ten grzech i jednocześnie przestępstwo – powiedział abp Stanisław Gądecki.
2019-05-23 07:44:07
miniaturka

Biskupi podejmują systemową odpowiedź na problem wykorzystania dzieci i młodzieży

Systemowa odpowiedź na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych – to główny temat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, którą zwołał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2019-05-23 09:44:48
miniaturka

Modlitwa Franciszka za brutalnie zamordowaną zakonnicę

Papież Franciszek zachęcił do modlitwy za hiszpańską misjonarkę, barbarzyńsko zamordowaną w poniedziałek w Republice Środkowoafrykańskiej. Została ona ścięta, a jej ciało oprawcy następnie straszliwie okaleczyli.