Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-28 22:56
ks. Sławek Murawka SChr

O Janie Chrzcicielu.

Jana Chrzciciela czcimy nie tylko dwa razy w roku.

W końcu jest on patronem takich państw, jak Austria, Francja, Holandia, Malta, Niemcy, oraz miast: Awinionu, Bonn, Florencji, Frankfurtu nad Menem, zaś w Polsce: Chojnic, Mysłowic, Nysy, Wrocławia i mojego Stargardu, gdzie byłem wikarym. Także archidiecezji warszawskiej i wrocławskiej, wielu zakonów (m.in. joannitów), mnichów, dziewic, pasterzy i stad, kowali, krawców, kuśnierzy, rymarzy; abstynentów, niezamężnych matek, skazanych na śmierć; jest orędownikiem podczas gradobicia i w chorobach epilepsji. Czegóż by jeszcze trzeba?

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-28 21:11:55
miniaturka

Papież do Polaków: módlmy się o pokój na całym świecie

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową apelował, by 80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się okazją do szczególnej modlitwy o to, by podobne tragedie nigdy więcej się już nie powtórzyły.
2019-08-28 22:00:50
miniaturka

S. Kulaszewska: Papież pokaże Mozambijczykom, że są w sercu Kościoła

Jest to bardzo ważne, ponieważ Mozambijczycy często czują się dalecy od świata i osamotnieni w swej biedzie. Wskazuje na to s. Hanna Kulaszewska z misyjnego Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego, która pracowała w tym kraju siedem lat.
2019-08-28 22:10:48
miniaturka

Aleppo: projekt pomocy dzieciom „Nazwisko daje przyszłość”

Franciszkanie z Aleppo wraz z miejscowym muftim zainicjowali projekt pomocy tzw. dzieciom niczyim. Bardzo często chodzi o dzieci islamskich dżihadystów oraz najemników zza granicy, którzy po wyzwoleniu uciekli z miasta.
2019-08-29 10:10:54
miniaturka

Biskupi: Profanacje to brak poszanowania dla wiernych

Biskupi obecni na zebraniu Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze wystosowali „Stanowisko w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych”.
2019-08-29 10:45:33
miniaturka
play

Archidiecezja Krakowska: Film "Tajemnica Ojca Pio" w kinach

Niedawno na ekrany kin wszedł film "Tajemnica Ojca Pio". Produkcja ta, to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
2019-08-29 11:08:19
miniaturka

Korupcja wyniszcza Irak, chrześcijanie wyjeżdżają

Chrześcijanie w Iraku mają silne poczucie przynależności. Wiedzą, że to oni są pierwotnymi mieszkańcami tych ziem. Dlatego nie chcą porzucać swej ojczyzny. Mimo to wielu z nich zdecydowało się na wyjazd.