Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-11 19:20
Monika Fenisz

Niepodległościowy Turniej Sportowy KSM

11 listopada odbył się Niepodległościowy Turniej Sportowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej.

uczestnicy
Autor/źródło: KSM Katowice

W zawodach udział wzięło dziesięć oddziałów KSM Archidiecezji Katowickiej. Główną nagrodą corocznego turnieju jest puchar przechodni arcybiskupa seniora Damiana Zimonia. Tym razem trafił do organizatorów - oddziału Imielin. 

Po raz pierwszy w historii turnieju zorganizowano rozgrywki w Fifa 18, w których bezkonkurencyjny okazał się Kuba Góralski ze Zgody. Tytuły króla strzelców otrzymali Kamil Komandera z Imielina i Rafał Bartusiak z Czułowa. Co roku przyznawana jest także nagroda najlepiej kibicującemu oddziałowi. Tym razem trafiła ona do oddziału KSM Kłodnica.

Pozostałe wyniki rozgrywek prezentują się następująco:

siatkówka kobiet:

1 miejsce - KSM Kokoszyce
2 miejsce - KSM Imielin 
3 miejsce - KSM Kłodnica 

siatkówka mężczyzn:

1 miejsce - KSM Tychy-Czułów
2 miejsce - KSM Imielin 
3 miejsce - KSM Kłodnica 

piłka nożna:

1 miejsce - KSM Tychy-Czułów
2 miejsce - KSM Imielin 
3 miejsce - KSM Zgoda

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-11 17:55:53
miniaturka

Papież o Amoris laetitia: sumienie to nie absolutne ego

Przed błędnym rozumieniem sumienia i jego prymatu przestrzegł Papież uczestników sympozjum na temat adhortacji Amoris laetitia.
2017-11-11 18:02:54
miniaturka

Papież do przywódców politycznych z Oceanii

„Kto zamienił cudowny świat mórz w podwodne cmentarze pozbawione koloru i życia?” – to niepokojące pytanie, jakie postawili prawie trzydzieści lat temu biskupi Filipin przypomniał Papież w przemówieniu do przywódców Forum Wysp Pacyfiku.
2017-11-11 18:29:15
miniaturka

Bp Przybylski do bezdomnych: traktujcie Boga jak przyjaciela

O tym, że tylko prawdziwa miłość może zmienić życie a ubodzy motywują do ewangelicznego życia „lepiej się mających” przekonywał na Jasnej Górze biskup pomocniczy arch. częstochowskiej Andrzej Przybylski.
2017-11-11 21:18:20
miniaturka

Modlitwa za Niepodległą w legnickiej Katedrze

- Tylko służąc Bogu, potrafimy służyć każdemu – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w legnickiej Katedrze.
2017-11-11 22:20:59
miniaturka

Kard. Amato o hiszpańskich męczennikach

„Jestem katolikiem! Niech żyje Chrystus Król” – to ostatnie słowa, a zarazem jedyny powód śmierci dziewiętnastoletniego Rafaela Llucha Garina.
2017-11-11 22:37:20
miniaturka

Papież do pijarów: namawiajcie do dialogu pomiędzy dziadkami i wnukami

Ojciec Święty przyjął na audiencji przedstawicieli zakonu pijarów. Spotkanie miało charakter zamknięty. Ostatecznie opublikowano jednak tekst spontanicznego przemówienia Papieża.