Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-06 21:19
Ewa Aniela Jerzyło

Niedziela z muzyką

Już jutro (7 kwietnia) o godz. 12.30 w Kadach (woj.mazowieckim) odbędzIe się XX spotkanie w ramach kontynuowania przedwojennej tradycji Koncertów Domowych Zdrojowiskowych.

Autor/źródło: pixabay.com

W programie m.in. prelekcja redaktora Tadeusza Władysława Świątka, występy kompozytorek i pianistek z Warszawy, a także ilustracje muzyczne.

W trakcie wydarzenia będzie istniała możliwość obejrzenia kronik z poprzednich spotkań i dokonania pamiątkowych wpisów.

Na zakończenie odbędzie się tradycyjny "podwieczorek", podczas którego uczestnicy będą mogli wymienić się swoimi wrażeniami i pomysłami na kolejne takie kulturalne niedziele.

Gospodarze Domu i Koncertu serdecznie zapraszają i z niecierpliwością czekają na przybycie dostojnych Gości!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-06 18:58:12
miniaturka

Bp Nitkiewicz: niektórzy chcą być księdzem „po swojemu”

Dzisiaj niektórzy chcą być księdzem „po swojemu”, lekceważąc Ewangelię i prawo kanoniczne – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas posiedzenia Komisji Głównej III Synodu Diecezji Sandomierskiej, które odbyło się 6 kwietnia w Sandomierzu.
2019-04-06 19:02:00
miniaturka

O. Żak SJ: obecnie za wcześnie na mieszaną komisję ws. przypadków wykorzystywania

Niezależna mieszana komisja do zbadania przypadków wykorzystywania seksualnego w Kościele jest potrzebna, ale obecnie jest na nią za wcześnie. Powinni w niej jednak zasiadać fachowcy, a nie politycy czy przedstawiciele organów władzy.
2019-04-06 19:06:14
miniaturka

Papież do młodych: nie Bóg dzieli, ale człowiek

Stawiajcie niewygodne pytania, choć są takie, na które nie znajdziemy odpowiedzi. Zadając pytania wzrastamy i dojrzewamy. W ten sposób Papież zachęcał uczniów zespołu szkół św. Karola z Mediolanu, których przyjął na audiencji.
2019-04-07 10:42:08
miniaturka

Bp Pindel: jak współczesny Kościół wyprowadza nas z niewoli?

W homilii bp Pindel nawiązał do czytania z Księgi Izajasza, w którym starotestamentowy autor przypomniał o obietnicy wyzwolenia Izraela z niewoli babilońskiej.
2019-04-07 11:13:05
miniaturka

Papież do niemieckich katolików o słuchaniu Pana na wzór św. Franciszka z Asyżu!

Odnowa Kościoła dokona się tylko wtedy, gdy będziemy słuchać Pana i pozwolimy, by to On nas przemienił – przypomniał Papież niemieckim katolikom.
2019-04-07 11:33:22
miniaturka

Na Śląsku zabrzmiała pieśń pokutna i pasyjna

W sobotę 6 kwietnia odbył się ekumeniczny XIV Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach na Śląsku. W tym roku znowu był bardzo wysoki poziom. To świadectwo na to, że dba się o dobre wykonywanie chóralnej muzyki.