Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-27 18:51
ks. Tomasz KOPICZKO

Monografia zauważona w Watykanie

Przedmowę do monografii napisał kardynał Kurt Koch, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Monografia ks. prof. dra hab. Zygfryda Glaesera (z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego) i prof. dr hab. Anny Zellma (z Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w Olsztynie) pt. Die ökumenische Pädagogik von Papst Franziskus. Auf dem Weg zu einem neuen Verständnis von Martin Luther und seinem Erbe, Göttingen: Vandenhoeck & Ruprecht Verlage 2021, ss. 124, będąca owocem ich wspólnych badań naukowych, została zauważona – jako godna polecenia – w Watykanie (Vatican News). 

Przedmowę do monografii napisał kardynał Kurt Koch, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją: https://www.vaticannews.va/de/papst/news/2021-07/buchtipp-oekumene-paedagogik-papst-franziskus-glaeser-zellma.html 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-27 13:22:20
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jak często religię i wiarę uważamy za ciężar, jarzmo krępujące naszą wolność. A Jezus mówi nam dzisiaj, że to skarb. Jak bardzo więc musimy zmienić nasze myślenie i nastawienie.
2021-07-27 15:37:02
miniaturka

Kuba: reżim chce zakazać obrony prawnej dysydentów

Komunistyczny reżim Kuby przygotował projekt ustawy, która wśród wielu groźnych ograniczeń swobód obywatelskich zabroni słusznej obrony dysydentów i innych osób, niesprawiedliwie uwięzionych i skazanych w tym kraju.
2021-07-27 15:43:29
miniaturka

Benedykt XVI: tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń i ciasnoty jego czasów

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.
2021-07-28 08:56:50
miniaturka

Weterani powstania warszawskiego: cieszymy się, że pamięć o powstaniu wciąż istnieje

Cieszę się, że pamięta się o poległych, którzy poszli do walki bez żadnego własnego interesu, poza chęcią oswobodzenia ojczyzny – powiedział Jerzy Mindziukiewicz „Jur” podczas konferencji prasowej zapowiadającej obchody 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
2021-07-28 10:07:11
miniaturka

Ks. Dziewiecki: czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe – ocenił ks. Marek Dziewiecki, komentując dane Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomiu. Wynika z nich, że w 2020 r. radomianie na alkohol wydali rekordową ilość pieniędzy, bo aż 237 mln złotych. Wzrost wydatków odnotowano również w całym kraju.
2021-07-28 10:18:07
miniaturka

Bp Barron: „Imagine” Lennona to jedna z najgorszych piosenek wszechczasów

„Podczas ceremonii otwarcia Olimpiady w Tokio zabrzmiała jedna z najgorszych piosenek pop wszechczasów: Mówię o «Imagine» Johna Lennona, śpiewanej przez duży chór dziecięcy i całą masę gwiazd” – napisał w felietonie dla New York Post bp Robert Barron.