Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-11-27 11:36
Monika Fenisz

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Katowicach

"Dziennikarz z wartościami – profesjonalizm i etyka w radiu" to temat 2. edycji Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, która odbędzie się w Katowicach.

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa
Autor/źródło: KSM Katowice

Warsztaty poprowadzą Justyna Stolfik-Binda, reporter Radia eM, oraz ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca katolickiego dziennikarza radiowego, jakimi zasadami i wartościami winien on się kierować, co oznaczają profesjonalizm dziennikarza oraz etyka dziennikarska. Nauczą się, jak napisać informację radiową i zbudować serwis informacyjny, jak wygląda przygotowanie reportażu radiowego. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć, jak wygląda studio radiowe. Do udziału zaproszona jest młodzież szkół średnich i studenci. 

Warsztaty są bezpłatne, z racji ograniczonej liczby miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbędą się w dwu grupach:
1) 9.00-14.00, 
2) 15.00-20.00. 

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, wiek oraz grupę, w której chce się uczestniczyć. Zapisy: ksm.katowice@gmail.com lub 501277662.  Organizatorami II edycji Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa są KSM Archidiecezji Katowickiej oraz Radio eM.

Wydarzenie na Facebooku


Podziel się tym materiałem z innymi: