Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-27 12:39
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież jest w Birmie, dziś odpoczywa po całonocnym locie

Od godz. 8:00 rano naszego czasu (13:30 czasu miejscowego) Papież jest w Birmie i odpoczywa po całonocnym locie, który trwał ponad 10 godzin. Dzisiejszy dzień jest w całości przeznaczony na aklimatyzację.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Pierwsze punkty programu papieskiej podróży są przewidziane dopiero na jutro.

W swą 21. zagraniczną podróż apostolską Franciszek wyruszył wczoraj wieczorem, tuż przed godz. 22:00. Wcześniej, zgodnie ze swym zwyczajem, udał się do rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej i przed ikoną Salus Populi Romani zawierzył Maryi swe pielgrzymowanie do Birmy i Bangladeszu.

Na pokładzie samolotu Franciszek spotkał się z towarzyszącymi mu dziennikarzami. Nie była to konferencja prasowa, bo ta ma zazwyczaj miejsce w drodze powrotnej do Rzymu. Papież ograniczył się jedynie do krótkiego pozdrowienia.

„Dobry wieczór, dziękuje bardzo za to, że mi towarzyszycie. Jestem wam wdzięczny za waszą pracę, która jest dobrym zasiewem. Życzę dobrej podróży. Mówi się, że będzie bardzo gorąco. Przykro mi z tego powodu, ale [miejmy nadzieję], że będzie to owocne. Pozdrawiam was” – powiedział Franciszek.

Powitanie na lotnisku w Rangunie miało charakter bardzo skromny. Odbyła się jedynie prezentacja gwardii honorowej. Oficjalne powitanie i spotkanie z władzami Birmy, zwanej też Myanmarem, jest przewidziane na jutro.

Papież natomiast udał się do siedziby arcybiskupa Rangunu, która na czas wizyty w Birmie będzie jego oficjalną rezydencją. Tam też w gronie swych najbliższych współpracowników odprawił Mszę św.

Azjatycka podróż Papieża potrwa do soboty. W czwartek Franciszek opuści Birmę i uda się do sąsiedniego Bangladeszu.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-27 11:37:52
miniaturka

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Katowicach

"Dziennikarz z wartościami – profesjonalizm i etyka w radiu" to temat 2. edycji Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, która odbędzie się w Katowicach.
2017-11-27 11:44:56
miniaturka

Premiera Roku 2017 Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Znamy wyniki 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie! StronaB podbiła serca publiczności kawałkiem „Niespiesznie" i zdobyła tytuł Premiery Roku 2017!
2017-11-27 12:25:50
miniaturka

Wkrótce inauguracja XXIV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od 24 lat towarzyszy nam w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Rozpalenie Wigilijnej Świecy Caritas w wielu domach stało się kolejną polską tradycją świąteczną.
2017-11-27 13:19:20
miniaturka
play

Ruszyła rejestracja na akcję "Wigilia bez granic"

Ruszyła akcja "Wigilia bez granic" organizowana przez Instytut Myśli Schumana. Na stronie internetowej akcji rozpoczęła się rejestracja rodzin, cudzoziemców oraz liderów.
2017-11-27 13:50:18
miniaturka

Historia bożonarodzeniowego drzewka – kilka słów o świątecznej tradycji

Święta Bożego Narodzenia – to głębokie przeżywanie narodzenia Chrystusa w życiu każdego z nas, ale to także czas szczególnej gościnności, troski o bliźniego, rodzinnych spotkań i refleksji oraz pielęgnowania tradycji.
2017-11-27 14:17:29
miniaturka

Dziś w TVP "Brat naszego Boga" z Borysem Szycem

Spektakl pt. "Brat naszego Boga" na podstawie dramatu Karola Wojtyły pokaże dziś telewizyjna Jedynka. Tytułową rolę w sztuce o św. Bracie Albercie gra Borys Szyc.