Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-16 09:38
Gabriela Magierowska

MetoBank przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości

Jest to pierwszy w Polsce bank metod profilaktycznych - zbiór narzędzi do podejmowania działań na rzecz przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Prezentacja platformy internetowej i aplikacji mobilnej MetoBank odbędzie się 17 listopada br. W CWK w Opolu podczas konferencji Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu

Na portalu znajdziemy bazę specjalistów, filmów edukacyjnych, materiałów dydaktyczno-metodycznych, konspektów metod przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz centrum teleadresowe wszystkich placówek, instytucji, stowarzyszeń i fundacji zajmujących się̨ przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości. Sposób opisywania metod profilaktycznych posiada określony format, w którym znajdą się między innymi: skuteczność, potrzebne umiejętności, czas trwania, case study, zasada, cel itp. Zbiór informacji utworzono przy współpracy z pedagogami i ekspertami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości. Specjaliści, którzy jednocześnie są ambasadorami projektu w środowiskach lokalnych, brali udział w konferencjach profilaktycznych „Bezpieczeństwo w działaniu” odbywających się w Otwocku, Nowym Targu, Piekarach.

Pomysł powstania MetoBanku wyszedł od samych terapeutów i nauczycieli, zwłaszcza tych, którzy są wychowawcami i potrzebują ciekawych narzędzi do zajęć z młodzieżą i dziećmi na temat współczesnych zagrożeń uzależnieniami. Te obecnie dostępne dla nich metody są często infantylne, nie biorą bowiem pod uwagę języka, którym posługuje się młodzież ani realiów rzeczywistości, w której młodzi dziś żyją. Szukaliśmy czegoś dobrej jakości. I rzeczywiście, w różnych miejscach sieci znajdowaliśmy, ale było to tak rozproszone, że pomyśleliśmy o konieczności stworzenia jednego miejsca ze wszystkim – mówi Łukasz Iżyk, pedagog i edukator cyberbezpieczeństwa, współtwórca MetoBanku.

Prezentacja platformy internetowej i aplikacji mobilnej będzie częścią wydarzenia Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jednodniowe spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 21:00. Będzie to czas dla całych rodzin: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest Anna Maria Wesołowska, Andrzej Koc, Jacek Wrona, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit.

Projekt „Bezpieczeństwo w działaniu” realizuje Stowarzyszenie Muza Dei przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zarejestruj się tutaj.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-16 08:36:28
miniaturka

Co daje wzrost Kościołowi? Światowość? Nie! Ważne słowa Franciszka

Papież Franciszek swoją refleksję osnuł wokół fragmentu Ewangelii św. Łukasza (17, 20-25), w którym Jezus mówi o nadejściu Królestwa Bożego.
2018-11-16 09:05:50
miniaturka

Mnożenie praw grozi zniszczeniem idei samego prawa

Dawno dwaj papieże nie zabierali głosu w tej samej sprawie. Franciszek i Benedykt XVI stwierdzili, że mnożenie praw grozi zniszczeniem idei samego prawa.
2018-11-16 09:23:33
miniaturka

Dziergasz? Zrób szalik z dobroci... dla ubogich!

Szaliki nie mają być zakupione, ale wydziergane. To ma być prezent od serca dla ubogich. Potrzeba 500 szalików.
2018-11-16 09:52:23
miniaturka

Papież do księży: nie lękajcie się świętości i oddawania życia za innych

Nie obawiajcie się świętości ani oddawania życia za innych ludzi. Bądźcie „pasterzami ludzi”, a nie „członkami stanu kapłańskiego” – wezwał Papież księży.
2018-11-16 10:34:24
miniaturka

Eucharystia jest Źródłem i Szczytem chrześcijańskiego życia

W krakowskiej kolegiacie św. Anny odbyła się kolejna edycja „Dialogów” z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Tematem listopadowego spotkania było zagadnienie dotyczące liturgii: „Liturgia – sprawnie czy godnie?”
2018-11-16 10:37:16
miniaturka

Kraków: wolontariusze i mieszkańcy spotykają się z ubogimi w Namiocie Spotkań

Z okazji II Światowego Dnia Ubogich na Małym Rynku w Krakowie otwarty został Namiot Spotkań, w którym osoby bezdomne i ubogie spotykają się z wolontariuszami i mieszkańcami Krakowa, otrzymują specjalistyczne porady, pomoc i posiłki.