Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-13 18:58
S. Zielińska / domjozefa.tv

Litania do Św. Józefa – Przesławny Potomku Dawida, Światło Patriarchów

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.

Inauguracja Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego odbyła się w sobotę, 2 grudnia, w kaliskiej bazylice, którą papież Franciszek nazwał Narodowym Sanktuarium św. Józefa.

Rok ten jest szczególną łaską jaką Ojciec Święty na prośbę Ordynariusza diecezji bp Edwarda Janiaka udzielił wiernym diecezji kaliskiej, a także pielgrzymom nawiedzającym Kaliską Bazylikę. Łaska ta to przede wszystkim dar odpustu zupełnego, jaki można uzyskać w czasie trwania tego roku. Ten święty czas jest szczególną okazją, by głębiej i na nowo odkryć jak potężnym patronem i orędownikiem jest św. Józef.

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego potrwa od I Niedzieli Adwentu Roku Pańskiego 2017, tj. od 3 grudnia, aż do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego.

Oficjalna witryna internetowa roku:  www.rokjozefa.pl

Źródło: domjozefa.tv, rokjozefa.pl

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-13 15:49:38
miniaturka

Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Zabytkomania"

Już 15 grudnia br. w warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się gala finałowa trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie pasji filmowej w młodzieży.
2017-12-13 18:15:44
miniaturka

Synaj.tv – młodzi ewangelizują młodych

Młodzi ewangelizują młodych w Internecie. W Tarnowie uroczyście zainaugurowano nowy projekt medialny www.synaj.tv. W większości tworzą go młodzi, którzy byli zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży.
2017-12-13 18:30:19
miniaturka

Bydgoszcz: katechezy katedralne na temat darów Ducha Świętego

Bp Jan Tyrawa rozpoczął głoszenie comiesięcznych katechez na temat siedmiu darów Ducha Świętego.
2017-12-13 19:20:06
miniaturka

"Gwiazdka dla Bliskiego Wschodu"

W siedzibie Ambasady Węgier, 13 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem dr. Orsolya Zsuzsanna Kovács Ambasador Węgier w Polsce oraz ks. prof. Waldemarem Cisło, dyrektorem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2017-12-14 08:17:02
miniaturka

Liban: chrześcijańsko-muzułmański szczyt w sprawie Jerozolimy

Patriarcha Kościoła Maronickiego zwołał na dziś do swej siedziby w Bkerke szczyt chrześcijańsko-muzułmański w sprawie Jerozolimy.
2017-12-14 08:51:05
miniaturka

Rada Kardynałów sprawdziła przebieg reform w Watykanie

W Watykanie zakończyło się posiedzenie Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej i Kościoła. Tym razem przybyli wszyscy purpuraci, również nieobecny ostatnio kard. George Pell z Australii.