Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-13 15:44
S. Zielińska / Łukasz Czerchawski

Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Zabytkomania"

Już 15 grudnia br. w warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się gala finałowa trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie pasji filmowej w młodzieży.

Autor/źródło: Narodowy Instytut Dziedzictwa

Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA. Jego celem, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń.

Uczestnicy ZABYTKOMANII mogli zgłaszać swoje prace do jednej z trzech grup konkursowych: młodzież między 13 a 18 rokiem życia, osoby powyżej 18 roku życia amatorsko zajmujące się tworzeniem filmów oraz osoby pełnoletnie, profesjonalnie zajmujące się filmem.  

W ramach ww. grup filmy konkurowały ze sobą w takich kategoriach, jak: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego i film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe, zaś dla grup pełnoletnich dodatkową kategorią był spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości. 

Organizowany przez nas konkurs dotyczy materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Dzięki temu chcemy pokazać szczególnie młodym ludziom, że w przyszłości to właśnie oni w znacznej mierze będą za nie odpowiedzialni. Dlatego tak ważne jest, by już teraz dostrzegli ogromną rolę jaką w naszym życiu odgrywają ślady minionych lat i wytworzyli w sobie poczucie społecznej odpowiedzialności za nie – mówi Beata Bauer, Kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw w Narodowym Instytucie Dziedzictwa oraz koordynator konkursu. 

Gala finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ZABYTKOMANIA odbędzie się 15 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 w Kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50A.

Źródło: Łukasz Czerchawski, Biuro ds. Komunikacji NID

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-13 14:09:02
miniaturka
play

Proroctwo Fatimy. Orędzie wciąż aktualne

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Jarosław Mańka, reżyser filmu pt: "Fatima - orędzie wciąż aktualne", który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiadał, na czym polega aktualność orędzia z Fatimy.
2017-12-13 15:00:26
miniaturka

Kielce: akcja "Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie"

Ok. 420 kilogramów artykułów szkolnych oraz paczki z medykamentami trafią do Polaków mieszkających w Mołdawii i na Ukrainie. To dzięki zbiórce przeprowadzonej w kieleckich szkołach i księgarniach.
2017-12-13 15:21:45
miniaturka

Biuro Prasowe Episkopatu Polski uruchomiło profil na Twitterze po angielsku

@ChurchInPoland – to nowe źr​ódło informacji o Kościele w Polsce. Wpisy będą publikowane w języku angielskim przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
2017-12-13 18:15:44
miniaturka

Synaj.tv – młodzi ewangelizują młodych

Młodzi ewangelizują młodych w Internecie. W Tarnowie uroczyście zainaugurowano nowy projekt medialny www.synaj.tv. W większości tworzą go młodzi, którzy byli zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży.
2017-12-13 18:30:19
miniaturka

Bydgoszcz: katechezy katedralne na temat darów Ducha Świętego

Bp Jan Tyrawa rozpoczął głoszenie comiesięcznych katechez na temat siedmiu darów Ducha Świętego.
2017-12-13 18:47:31
miniaturka
play

Litania do Św. Józefa – Przesławny Potomku Dawida, Światło Patriarchów

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.