Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-17 09:55
Waldemar Wesołowski

Leśnicy z Dolnego Śląska u Matki Bożej Łaskawej

W sobotę 15 czerwca odbyła się VII Dolnośląska Pielgrzymka Leśników do Krzeszowa.

Spotkanie to odbyło się w ramach Regionalnego Dnia Leśnika i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Do krzeszowskiego Domu Łaski przybyło ponad 1200 osób.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w bazylice pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Tuż po Eucharystii w Mauzoleum Piastów Świdnickich Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu złożył wieniec pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego, towarzyszyli mu uczestnicy uroczystości.

Kolejnym ważnym momentem spotkania było wspólne posadzenie dębu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dąb oraz tablica pamiątkowa znajdują się na placu przed Domem Opata. Jest to symbol, który pozostanie z nami na lata.

Po upamiętnieniu tej ważnej rocznicy, wszyscy uczestnicy spotkali się przed sceną. Tam nie zabrakło przemówień oraz wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym leśnikom. Dla wszystkich gości wystąpił Zespół Tańca Narodowego „Krąg” ze Świdnicy, który zaprezentował polskie tańce ludowe.

Dalsza część spotkania miała miejsce w Krzeszówku, gdzie przygotowano piknik rodzinny.

opactwo.euWięcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2018-06-16 22:41:11
miniaturka

Hiszpania: Jubileuszowy Rok Maryjny

W Hiszpanii zainaugurowano Jubileuszowy Rok Maryjny. Jego otwarcie odbyło się w piątek wieczorem w katedrze Matki Bożej Almudena w Madrycie i zbiegło z 25-leciem konsekracji tej świątyni przez Jana Pawła II.
2018-06-16 22:46:58
miniaturka

Ostrów Wlkp: odsłonięto Pomnik Marszałka Piłsudskiego

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który poświęcił bp Łukasz Buzun.
2018-06-16 22:47:49
miniaturka

Młodzi w Anglii: więcej pobożności i więcej stresu

Na przestrzeni ostatnich 8 lat w Anglii i Walii wzrosła liczba młodych deklarujących się jako katolicy. Więcej osób uczęszcza również na Msze.
2018-06-17 12:17:07
miniaturka

Franciszek zachęcił biskupów Afryki do dialogu z islamem

Pokojowe współistnienie chrześcijan i muzułmanów zagrożonych w Afryce coraz bardziej radykalnymi działaniami islamskich fundamentalistów znalazło się w centrum spotkania Papieża Franciszka z biskupami Gambii, Sierra Leone i Liberii.
2018-06-17 12:23:18
miniaturka

Kard. Sandri: migracje poważnym wyzwaniem duszpasterskim

Zmierzenie się z wyzwaniem duszpasterskim wynikającym z migracji oraz wyznaczenie priorytetów dotyczących misji Kościoła w Europie to główne tematy spotkania biskupów wschodnich Kościołów katolickich naszego kontynentu, które trwa we Włoszech.
2018-06-17 12:40:08
miniaturka

Kard. Dziwisz: czy św. o.Pio miał intuicję ws. wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową?

Taką refleksją podzielił się kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. dla czcicieli Stygmatyka, odprawionej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.