Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-05 11:21
PS

Ku uzdrowieniu – w grupie w Krakowie

Ruszyły zapisy do grupy wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu", która będzie działać w Krakowie. Spotkania osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele rozpoczną się w lutym.

Autor/źródło: https://kuuzdrowieniu.pl/

Grupa wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu" jest formą wzajemnego wspierania się na drodze uzdrowienia zranień będących skutkiem doznanego wykorzystania seksualnego. Na tej drodze towarzyszą doświadczeni psychologowie i terapeuci – czytamy na stronie kuuzdrowieniu.pl. Za jej pośrednictwem można przesłać formularz zgłoszeniowy do grupy wsparcia, można również skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 12 260 75 14  (od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00). – Oddzwonimy z propozycją konsultacji, podczas których będziesz mógł rozeznać, czy grupa wsparcia jest właściwą formą pomocy dla Ciebie – wyjaśniają twórcy inicjatywy.

Spotkania dla dwóch grup – dla kobiet i dla mężczyzn – ruszą na początku przyszłego roku i będą miały miejsce w Poradni Specjalistycznej Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie (ul. Siostry Faustyny 70). Planowanych jest dziesięć, cyklicznych spotkań raz w miesiącu (sobota) od lutego 2021 r. do  grudnia 2021 r. – Dokładny harmonogram spotkań zostanie podany osobom przyjętym do grupy – informuje dr Urszula Miernik, wiceprezes Fundacji. Jak dodaje, osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać także z konsultacji prawnych odnośnie swojej sytuacji dotyczącej wykorzystania seksualnego.

Uczestnictwo w grupie wsparcia jest bezpłatne, dzięki wsparciu finansowemu  ze środków Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-05 08:03:42
miniaturka

Ważny apel: jeśli wyzdrowiałeś z koronawirusa, idź i oddaj osocze!

Pobieranie krwi czy osocza jest sterylne, odbywa się w ostrym reżimie sanitarnym i jest całkowicie bezpieczne. Trzeba pomagać potrzebującym a osocze z przeciwciałami to jeden ze sposobów walki z koronawirusem – apeluje o. Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi.
2020-11-05 08:25:11
miniaturka

Kościelna pomoc dla matek jest ogromna

Nie ma sytuacji i okoliczności, w której potrzebująca kobieta czy rodzina nie znalazłaby pomocy. Pomoc materialną, medyczną, psychologiczną, rozwojową, prawną i duszpasterską oferują setki kościelnych fundacji i instytucji. Bez względu na wyznanie.
2020-11-05 10:37:42
miniaturka

Słowa zabijają! Przejmujące świadectwo mamy Magdy Buczek

Chciałabym wszystkim powiedzieć, że w tej chwili osoby żyjące można zabić słowem. Kto dał takie prawo? To lincz! Czy osoby manifestujące są świadome, że występują przeciwko żyjącym? – pyta Pelagia Buczek, mama niepełnosprawnej Magdy.
2020-11-05 11:32:43
miniaturka

„Authenticum charismatis”: istotna zmiana w tworzeniu nowych zgromadzeń zakonnych

Wydany 1 listopada list apostolski „Authenticum charismatis” wprowadza zasadniczą zmianę w sposobie zatwierdzania nowych zgromadzeń zakonnych. Powstanie nowego instytutu na prawach diecezjalnych uzależnione będzie teraz od wcześniejszego uzyskania zgody Stolicy Apostolskiej
2020-11-05 11:53:45
miniaturka

Kard. Dziwisz: nie wystarczy głosić Ewangelię, trzeba nią żyć

Chodzi o to, byśmy pogłębiali naszą wiarę i jednocześnie dawali jej świadectwo naszym osobistym, przejrzystym życiem, braterstwem i solidarnością naszych wspólnot i środowisk oraz dziełami miłosierdzia – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas trwających obchodów XV Dni Jana Pawła II.
2020-11-05 12:08:33
miniaturka

Jesteśmy z wami! Węgrzy wspierają polskich obrońców życia

Pokażmy światu, że każda osoba ma prawo do własnych urodzin. Polscy obrońcy życia, jesteśmy z wami! – zapewniali Węgrzy, którzy zorganizowali demonstrację online w reakcji na protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.