Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-20 19:45
Małgorzata Strzelec / Agata Hadryś

Konkurs wiedzy religijnej w Lutogniewie

Dobiegający końca 2017 rok obfitował w Rocznice Maryjne. Stały się one okazją do zorganizowania ciekawego konkursu o wydarzeniach sprzed 140 laty w Gietrzwałdzie i o Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Uczestnicy konkursu w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie
Autor/źródło: Agata Hadryś.

13. grudnia 2017 roku  w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lutogniewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Religijny 140 Lat temu w Gietrzwałdzie oraz Matka Boża Pocieszenia w  Lutogniewie.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie, poznanie przez nich historii sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie oraz zachęcenie do odmawiania różańca.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z kl. V, VI i VII z sześciu szkół z terenu gminy Krotoszyn: ZSP Benice, SP Biadki, SP Gorzupia, SP Kobierno, SP Lutogniew i SP Świnków. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Po słodkim poczęstunku, zostały wręczone dyplomy i nagrody. I miejsce zajęły: Aleksandra Frala ze SP Kobierno i Maria Koper ze SP Świnków, III miejsce Klaudia Woźniak również ze SP Świnków. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali relikwie św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Następnie uczestnicy konkursu wraz  z opiekunami udali  się do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Tu  jego kustosz, ks. kanonik Łukasz Żurawski zapoznał wyjątkowych pielgrzymów  z historią sanktuarium oraz  opowiedział o obrazach i figurach świętych,  znajdują się w ołtarzu głównym  i ołtarzach bocznych świątyni. Ksiądz kustosz wręczył nagrodę specjalną Aleksandrze Frala- obraz Matki Bożej Pocieszenia. Aleksandra zdobyła  największą  ilości punktów w części konkursowej  dotyczącej Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia  w Lutogniewie. Zorganizowany konkurs to ciekawa inicjatywa, która zmotywowała uczestników do pogłębienia wiedzy o miejscowym sanktuarium, a także o sanktuarium w Gietrzwałdzie w 140. rocznicę objawień. Organizatorem konkursu była katechetka Agata Hadryś.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-20 18:14:10
miniaturka

Radwanowice: prawie 500 osób na spotkaniu opłatkowym Fundacji im. Brata Alberta

Blisko pół tysiąca osób niepełnosprawnych, ich rodziców, przyjaciół oraz wolontariuszy, pracowników i darczyńców uczestniczyło 20 grudnia w spotkaniu opłatkowym Fundacji im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach.
2017-12-20 18:34:59
miniaturka

Zmarł kard. Bernard Law

Dziś rano po długiej chorobie zmarł kard. Bernard Law, były archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej i były arcybiskup Bostonu. Miał 86 lat.
2017-12-20 18:47:16
miniaturka
play

Litania do Św. Józefa – Miłośnik ubóstwa

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.
2017-12-20 20:58:51
miniaturka

22. grudnia Betlejemskie Światło Pokoju w mikstackim kościele

W najbliższy piątek (22 grudnia) Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione przez harcerzy do mikstackiego kościoła i przypomina nam, że Pan jest już blisko, naprawdę blisko.
2017-12-20 21:01:40
miniaturka

Bp Buzun odwiedził osadzonych w areszcie śledczym

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun i księża z konkatedry odwiedzili osadzonych w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.
2017-12-21 08:08:20
miniaturka

Ziemia Święta: chrześcijanie nie rezygnują z bożonarodzeniowych uroczystości

Chrześcijanie w Ziemi Świętej postanowili nie zmieniać programu bożonarodzeniowych uroczystości – oświadczył abp Pierbattista Pizzaballa.