Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-20 20:59
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Buzun odwiedził osadzonych w areszcie śledczym

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun i księża z konkatedry odwiedzili osadzonych w areszcie śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

Autor/źródło: Rafał Rasiak

Biskup i kapłani przełamali się opłatkiem z funkcjonariuszami, przedstawicielkami Bractwa Więziennego i ponad 230 aresztantami.

Wizytę w areszcie śledczym rozpoczęło spotkanie z pracownikami. Gości powitał dyrektor kpt. Waldemar Zaremba. Po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez kapelana więziennego ks. Pawła Wczesnego słowo do pracowników aresztu skierował bp Łukasz Buzun. – Państwa zawód nie należy do łatwych. Jeśli wybieramy taką drogę życiową to Pan Bóg daje łaskę i wspiera, abyśmy wykonywali swoje posłannictwo jak najlepiej. Życzę, aby te święta Bożego Narodzenia były świętami rodzinnymi, niosły ze sobą ciepło i światło. Życzę radości w sercu i siły do wykonywania tej posługi – mówił biskup.

Zwracając się do osadzonych przez radiowęzeł bp Łukasz Buzun podkreślał, że przesłanie Bożego Narodzenia wskazuje na godność osoby ludzkiej. – Ta prawda Bożego Narodzenia mówi nam, że każdy człowiek jest umiłowany przez Boga, bo jakby tak nie było, to Chrystus nie przyszedłby na ten świat. Każdy z nas w Chrystusie jest zbawiony, dlatego tak ważny dla nas jest sakrament pokuty, gdzie kapłan w imieniu Chrystusa odpuszcza nam grzechy - zaznaczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Zachęcał aresztantów do modlitwy do św. Józefa wskazując, że od I Niedzieli Adwentu do 6 stycznia 2019 r. przeżywany jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego ogłoszony przez papieża Franciszka.

- Życzę wam, abyście w tym czasie doświadczyli Bożego miłosierdzia i przebaczenia. Życzę pokoju w sercu, odnowienia urwanych kontaktów rodzinnych listownie, żeby te dobre relacje zachowywać i odbudowywać. Niech Matka Boża i św. Józef, którzy są blisko Jezusa będą obecni w waszym życiu – powiedział bp Buzun.

Zebrani w areszcie śledczym mieli okazję zobaczyć jasełka pt. „Drewniana miska” przygotowane przez młodzież II LO w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem ks. Pawła Wczesnego. Pracownicy aresztu ofiarowali biskupowi krzyż własnoręcznie wykonany przez funkcjonariuszkę służby więziennej z Kalisza. Bp Łukasz Buzun miał okazję obejrzeć makietę ostrowskiej konkatedry stworzonej przez osadzonych. Wszyscy aresztanci otrzymali kartki świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

W spotkaniu uczestniczyli: bp Łukasz Buzun, ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz konkatedry, ks. Paweł Wczesny, kapelan aresztu, ks. Mateusz Setecki, wikariusz konkatedry i ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, a także przedstawicielki Bractwa Więziennego i młodzież.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy