Strona główna
opoka.org.pl
2023-12-01 22:42
KWK

KONKURS BRACTWO OCZAMI MŁODEGO CZŁOWIEKA

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zaprasza do udziału w konkursie pt. „Bractwa religijne oczyma młodego człowieka”. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Konfraternie – element polskiej tradycji regionalnej i narodowej: dokumentacja, animacja i integracja".

CEL KONKURSU

Konkurs ma na celu zachęcenie dzieci i/lub młodzieży (do 25 r.ż.) do przedstawienia swojego spojrzenia na bractwa religijne i odpowiedzi na pytania:

Jak widzę bractwo? (konkretne jeśli są znane lub ogólnie bractwa religijne na tle innych wspólnot)

Czym jest moim zdaniem dziś?

Jaka jest przyszłość bractw?

FORMA PRAC KONKURSOWYCH

Uczestnicy mogą wybrać dowolną formę wyrazu, tzn. mogą stworzyć fotoreportaż, rysunek, plakat, nagrać krótki filmik lub wybrać inną formę artystyczną, która pozwoli im przedstawić swoje spojrzenie na bractwa religijne. Przykładowymi tematami prac mogą być odpowiedzi na pytania:

Jakie są sposoby postrzegania bractwa?

Jakie wartości, korzyści i doświadczenia płyną z uczestnictwa w bractwie oraz jak bractwo wpływa na życie i rozwój jego członków?

Jakie aspekty bractwa mogą być ciekawe dla młodych ludzi?

PRZEBIEG KONKURSU

Przygotowane prace w postaci pliku wideo, .jpg/.pgn lub pdf/word składamy do komisji konkursowej w terminie wcześniej ustalonym z organizatorami konkursu w formie elektronicznej na adres: kontakt@forumbractw.pl

W odpowiedzi na zgłoszenie zostaną udostępnione szczegóły ogłoszenia wyników, w tym formularz zgody rodziców/opiekunów do pobrania (dla niepełnoletnich uczestników).

Organizatorzy w ciągu 30 dni od zakończenia przyjmowania zgłoszeń poinformują o wynikach konkursu.

NAGRODY:

Nagrody są pieniężne w postaci kart do Empiku:

200 PLN (I miejsce),

125 PLN (II miejsce),

75 PLN (III miejsce),

wyróżnienia (50 PLN)

Przewidujemy przyznawanie nagród w kilku turach, w zależności od liczby zgłoszonych prac.

TERMIN:

Na prace konkursowe czekamy do 20 grudnia 2023 r.

ZAŁĄCZNIKI:

W załącznikach przekazujemy:

1) materiały do promocji konkursu (na stronę, media społecznościowe, plakat do wydruku;

2) instrukcję dla osób, które będę rozpowszechniały informacje o konkursu;

3) regulamin konkurs.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2023-11-23 10:02:01
miniaturka

Prezentacja programu duszpasterskiego "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

16 listopada br. w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której został zaprezentowany nowy program duszpasterski dla Kościoła w Polsce.
2023-11-24 11:50:03
miniaturka

Religia w szkole – standardem europejskim

Zdecydowana większość państw Unii Europejskiej naukę religii traktuje jako niezbędny element szkolnego systemu edukacji i finansują ją, gdyż wychodzą z przekonania, że bez tej formy edukacji obywatele będą mieć poważny kłopot z rozumieniem europejskiego „kodu kulturowego”. Religia jest nauczana w szkole w 23 krajach UE.
2023-11-30 21:51:24
miniaturka

Religia w szkole jest kluczowa dla formacji ogólnoludzkiej

Religia jest jedną z kluczowych lekcji, które służą formacji ogólnoludzkiej i chrześcijańskiej. Czy osoba, która nie ma fundamentalnej wiedzy biblijnej lub pojęcia o największych chrześcijańskich uroczystościach, może pretendować do miana osoby wykształconej? – mówi w rozmowie z KAI dr Aneta Rayzacher–Majewska. Konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP i wykładowca katechetyki z UKSW komentuje też polityczne zapowiedzi usunięcia religii ze szkół oraz najnowsze dane dotyczące uczęszczania na ten przedmiot.
2023-12-04 10:42:23
miniaturka

Polscy oficerowie po długiej tułaczce wracają do domu

W niedzielę 3 grudnia br. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie odbyła się uroczystość pożegnania legendarnego obrońcy Tobruku generała Stanisława Kopańskiego oraz aktywnego działacza polskiej emigracji podpułkownika Stefana Eichlera. Prochy zasłużonych dla Polski oficerów oraz ich małżonek zostały sprowadzone z Wielkiej Brytanii i poczną na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Msza św. żałobna odbędzie się 6 grudnia o godz. 11:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.
2023-12-09 08:27:28
miniaturka

Lekcja religii w edukacji domowej

Konferencja naukowa dotycząca zagadnienia lekcji religii w edukacji domowej odbyła się na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
2023-12-09 08:32:04
miniaturka

„Powstaniec 1863” – filmowy obraz powstańczej walki ks. Stanisława Brzóski na ekranach k

Kluczowe jest to, że taki film powstał; że taki film będzie w polskich kinach od 12 stycznia przyszłego roku, kiedy celebrujemy 160. Rocznicę Powstania Styczniowego - wskazał Tadeusz Syka, reżyser filmu. W główną rolę Ks. Stanisława Brzóski – „ducha Podlasia”, którego obawiała się carska Rosja, kapelana oraz dowódcy ostatniego powstańczego oddziału wcielił się Sebastian Fabijański. Diecezja Siedlecka jest partnerem filmu.