Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-26 23:45
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: bp Janiak wyświęcił czterech kapłanów

- Bóg rozda przez waszą posługę wiele słów prawdy, wiele czynów miłości, wiele dobra - mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas święceń czterech kapłanów diecezji kaliskiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W homilii biskup kaliski życzył kapłanom, aby wytrwali w miłości Chrystusa i nigdy Go nie zdradzili. Zachęcał księży, aby siłę do służby czerpali z codziennej Eucharystii. – Życzymy wam, byście każdą Mszę św. odprawiali, jak Mszę św. prymicyjną albo też jakby jedyną w życiu, zawsze z wielki namaszczeniem – powiedział bp Janiak. Zaznaczył, że w życiu kapłana bardzo ważna jest  służba w konfesjonale.

Akcentował, że sprawy Boże w życiu księdza powinny być na pierwszym miejscu. – Jak będziecie pilnować modlitwy, karmić się Słowem Bożym, jak będziecie pokorni i odważni to Bóg rozda przez waszą posługę wiele słów prawdy, wiele czynów miłości, wiele dobra – stwierdził hierarcha.

Dodał, że kapłan jest powołany, aby służyć Bogu i ludziom. – Niech w waszych sercach będzie jak najmniej siebie samego, żeby było miejsce dla Boga, dla drugich ludzi. Sprawy Boże, sprawy Kościoła na pierwszym miejscu, a te osobiste sprawy niech będą pomniejszone, wtedy wasza posługa będzie przynosić wam ewangeliczną radość – przekonywał celebrans.

Słowa wdzięczności skierował do rodziców neoprezbiterów, których prosił o modlitwę w intencji swoich synów. – Każdy kapłan powinien mieć takie zaplecze modlitewne domu rodzinnego, rodzinnej parafii i także tej parafii, w której posługuje. Cieszcie się tym wyróżnieniem, że staliście się rodzicami kapłanów. To jest wielkie wyróżnienie, ale także wielkie zobowiązanie – powiedział biskup kaliski.

W uroczystości uczestniczyli, m.in. biskup pomocniczy Łukasz Buzun, ks. prał. Andrzej Latoń, wikariusz generalny, ks. Piotr Górski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry, wykładowcy i moderatorzy seminarium, licznie zgromadzeni księża, klerycy, krewni nowo wyświęconych kapłanów. Uroczystość uświetnił chór Studium Organistowskiego i schola seminaryjna.

Nowo wyświęceni kapłani to: ks. Grzegorz Kaczorkiewicz z parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Goszczanowie, ks. Sebastian Kąkol z parafii pw. Wszystkich Świętych w Rychnowie, ks. Michał Rzeźnik z parafii pw. św. Mikołaja w Sokolnikach, ks. Aleksy Stasiak  z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-26 20:39:46
miniaturka

Beatyfiakacja s. Sgorbati - męczenniczki

Męczennik-chrześcijanin na zło odpowiada miłością i tak męczeństwo s. Leonelli staje się ziarnem nadziei rzuconym w ziemię człowieka, które wyda kwiaty i owoce dobra – mówił kard. Angelo Amato.
2018-05-26 20:45:25
miniaturka

Niemcy: niezdany egzamin z dogmatyki

„Gdybym musiał ocenić teologiczny wymiar tego dokumentu, wystawiłbym mu ocenę mierną”, powiedział o wytycznych episkopatu Niemiec ks. prof. Karl-Heinz Menke, emerytowany profesor dogmatyki na Uniwersytecie w Bonn i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej.
2018-05-26 22:59:17
miniaturka

Kalisz: Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa

Ok. dwa tysiące osób z całej Polski wzięło udział w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
2018-05-27 10:19:03
miniaturka

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

Jestem tylko człowiekiem i jak przyszło cierpienie czyli niepełnosprawność moich dzieci buntowałam się. Po latach dostrzegam to jako wielki dar.
2018-05-27 10:59:49
miniaturka

Gliwice: Inauguracja XXIX "Dni Muzyki Organowej"

Dziś, w niedzielę 27 maja, o godz. 20:15 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach, uroczysty koncert kantatowo-oratoryjny zainauguruje XXIX Międzynarodowy Festiwal "Dni Muzyki Organowej".
2018-05-27 11:53:30
miniaturka

Trwa Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej

Na piekarskie wzgórze przybyły jak co roku rzesze mężczyzn, wraz ze swymi duszpasterzami, aby podziękować za miniony rok, prosząc o błogosławieństwo na kolejny.