Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-20 21:35
Małgorzata Strzelec

Jubileusz konsekracji mikstackiej fary coraz bliżej…

Mikstat: To już trzeci Miesiąc Nowenny do Trójcy Przenajświętszej w parafii przed 100-leciem konsekracji fary.

Płaskorzeźba Trójcy Świętej w ołtarzu głównym w mikstackiej farze
Autor/źródło: Jacek Sikora

20. października mikstacka wspólnota parafialna będzie przeżywała 100- lecie konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy. To ważne wydarzenie, więc trzeba się do niego odpowiednio przygotować, przede wszystkim duchowo. Bezpośrednie przygotowania duchowe rozpoczęły się 20. lutego, dokładnie dziewięć miesięcy przed Jubileuszem. W tym dniu rozpoczęliśmy odprawianie Nowenny Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej.

 20. kwietnia przyszedł więc czas na rozważanie trzeciej części nowenny. Po porannej Mszy Świętej przewodniczył jej ks. kan. Krzysztof Ordziniak. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odczytał przypadające rozważanie,  w którym w sposób szczególny dziękowaliśmy Trójcy Świętej za: „nieskończone miłosierdzie w łasce Chrztu Świętego, która usposabia nas na natchnienia Ducha Świętego i czyni Twoimi wybranymi dziećmi”, ale także  prosiliśmy Boga Ojca „wybacz nam nasze grzechy i usposabiaj do miłości i miłosierdzia względem naszych bliźnich na wzór miłości Trójcy Świętej”. Po modlitwie nowennowej odmówiona została Litania do Trójcy Przenajświętszej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło poranne nabożeństwo ku czci Trójcy Przenajświętszej.

Po wieczornej Mszy Świętej, podczas której ks. wikariusz Krzysztof Lipiński  zwrócił uwagę, iż okres  przygotowania do jubileuszu powinien być czasem dziękczynienie, ale także postawienia sobie pytania, na ile odnajdujemy się we wspólnocie Kościoła, a także jaka jest  nasza relacja z Panem Bogiem została ponownie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odprawiona nowenna. Na tę modlitwę zostali w sposób szczególny zaproszenie mieszkańcy Komorowa i Mikstatu Pustkowie.

Odpowiedzi na postawione przez ks. wikariusza pytania powinien poszukać każdy z nas. Jak zasugerował,  najlepiej uczynić to w kontekście Słowa Bożego.

Czas szybko płynie. Dzień Jubileuszu coraz bliżej… Od nas zależy, jak wykorzystamy ten dany nam przez Pana czas…Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: jubileusz, Mikstat, nowenna, Trójca Przenajświętsza, Najświętszy Sakrament, fara