Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-20 21:35
Małgorzata Strzelec

Jubileusz konsekracji mikstackiej fary coraz bliżej…

Mikstat: To już trzeci Miesiąc Nowenny do Trójcy Przenajświętszej w parafii przed 100-leciem konsekracji fary.

Płaskorzeźba Trójcy Świętej w ołtarzu głównym w mikstackiej farze
Autor/źródło: Jacek Sikora

20. października mikstacka wspólnota parafialna będzie przeżywała 100- lecie konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy. To ważne wydarzenie, więc trzeba się do niego odpowiednio przygotować, przede wszystkim duchowo. Bezpośrednie przygotowania duchowe rozpoczęły się 20. lutego, dokładnie dziewięć miesięcy przed Jubileuszem. W tym dniu rozpoczęliśmy odprawianie Nowenny Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej.

 20. kwietnia przyszedł więc czas na rozważanie trzeciej części nowenny. Po porannej Mszy Świętej przewodniczył jej ks. kan. Krzysztof Ordziniak. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odczytał przypadające rozważanie,  w którym w sposób szczególny dziękowaliśmy Trójcy Świętej za: „nieskończone miłosierdzie w łasce Chrztu Świętego, która usposabia nas na natchnienia Ducha Świętego i czyni Twoimi wybranymi dziećmi”, ale także  prosiliśmy Boga Ojca „wybacz nam nasze grzechy i usposabiaj do miłości i miłosierdzia względem naszych bliźnich na wzór miłości Trójcy Świętej”. Po modlitwie nowennowej odmówiona została Litania do Trójcy Przenajświętszej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło poranne nabożeństwo ku czci Trójcy Przenajświętszej.

Po wieczornej Mszy Świętej, podczas której ks. wikariusz Krzysztof Lipiński  zwrócił uwagę, iż okres  przygotowania do jubileuszu powinien być czasem dziękczynienie, ale także postawienia sobie pytania, na ile odnajdujemy się we wspólnocie Kościoła, a także jaka jest  nasza relacja z Panem Bogiem została ponownie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odprawiona nowenna. Na tę modlitwę zostali w sposób szczególny zaproszenie mieszkańcy Komorowa i Mikstatu Pustkowie.

Odpowiedzi na postawione przez ks. wikariusza pytania powinien poszukać każdy z nas. Jak zasugerował,  najlepiej uczynić to w kontekście Słowa Bożego.

Czas szybko płynie. Dzień Jubileuszu coraz bliżej… Od nas zależy, jak wykorzystamy ten dany nam przez Pana czas…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-20 15:21:24
miniaturka

Fatima: sanktuarium zwraca się ku pielgrzymom z Azji

Władze sanktuarium w Fatimie zapowiedziały, że zamierzają nasilić akcje służące umacnianiu związków z Kościołem w Azji.
2018-04-20 18:40:43
miniaturka

Francja: decydują się losy Lamberta, apel 77 lekarzy i arcybiskupa Paryża

O odłączeniu 40-letniego mężczyzny od sondy żywieniowej zadecyduje trybunał. 77 lekarzy wystosowało apel w tej sprawie. Twierdzą, że jest to ukryta eutanazja. Poparł ich arcybiskup Paryża, w przeszłości lekarz.
2018-04-20 18:51:28
miniaturka

Delegat KEP ds. Powołań: w dar powołania wpisana jest Miłość Boga

Obchodzony w czwartą Niedzielę Wielkanocną 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania otwiera tydzień modlitw w intencji osób poświęconych Bogu oraz o nowe powołania do szczególnej służby w Kościele.
2018-04-20 22:13:07
miniaturka

Abp Auza do ONZ: pogwałcenie praw człowieka w Amazonii

Na poszanowanie praw i godności plemion amazońskich zwrócił uwagę abp Bernardito Auza na spotkaniu w nowojorskiej siedzibie ONZ.
2018-04-20 22:17:50
miniaturka

Papież: chleb i słowo to zasadnicze elementy chrześcijańskiego życia

W homilii wygłoszonej na Mszy w Molfetcie, mieście, gdzie don Tonnino był biskupem, Papież mówił o Jezusie, który daje się nam w chlebie i zachęca do bycia dla innych oraz o słowie Jezusa, które pomaga przejść przez życie.
2018-04-20 22:22:21
miniaturka

Sycylia: biskupi upamiętniają 25. lecia wystąpienia Jana Pawła II

Biskupi sycylijskich diecezji pragną upamiętnić 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II na ich wyspie i słynne nawoływanie do nawrócenia, skierowane do ludzi związanych z mafią.